A
A
A

У Львові відбулась міжнародна конференція, присвячена протидії злочинності у сучасних умовах (ФОТО)

На базі Львівського державного університету внутрішніх справ сьогодні, 8 листопада, відбулася міжнародна науково-практична конференція «Теорія та практика протидії злочинності у сучасних умовах». Співорганізатор заходу – Консультативна місія Європейського Союзу в Україні.

Участь у форумі взяли науковці з усіх куточків країни, працівники Управління запобігання корупції та проведення люстрації МВС, Нацполіції та інших органів правопорядку західної України, представники НАЗК, судової гілки влади, прокуратури, державної влади і місцевого самоврядування, закладів вищої освіти. Долучились також міжнародні партнери – представники КМЄС в Україні, делегація Вищої школи поліції землі Саксонія-Ангальт з Федеративної Республіки Німеччина, Вищої школи поліції у місті Щитно та Державної технічно-економічної вищої школи в місті Ярослав (Республіка Польща).

І, як зауважив, ректор Львівського державного університету внутрішніх справ Роман Благута, щоразу все більше інституцій долучаються до участі у цій конференції.

«Завдяки цьому ми маємо можливість доволі широко обговорити проблеми протидії злочинності засобами правового регулювання», – наголосив Роман Благута.

Своїм баченням щодо подальшого розвитку правоохоронної та законодавчої сфери поділився радник міністра внутрішніх справ, голова Громадської ради при МВС Володимир Мартиненко.

«Сподіваюся, усе, що ми напрацюємо сьогодні, зможемо застосувати й на практиці. Впевнений, що міжнародний досвід і напрацювання українських вчених допоможуть зменшити злочинність і корупцію, щоби жити в Україні стало комфортніше, а люди усвідомлювали – суспільство і правоохоронці є партнерами у боротьбі зі злочинністю», – наголосив Володимир Мартиненко.

На важливості поєднання теорії та практики в роботі поліцейських наголосив і поліції Львівщини Василь Віконський.

Закордонні представники взяли активну участь у науково-практичному форумі.

Так, голова Регіонального представництва КМЄС у Львові Ханнелоре Вальєр відзначила, що ця конференція є одним із виявів прагнення реформ в Україні.

Ректор Державної технічно-економічної вищої школи в м. Ярослав Республіки Польща Кшиштоф Рейман акцентував увагу на тому, що обмін досвідом між учасниками конференції, без сумніву, сприятиме поглибленню співпраці у сфері протидії злочинності.

Декан факультету безпеки та права Вищої школи поліції в м. Щитно (Республіка Польща) Іренеуш Бембас зауважив, що є необхідність у напрацюванні для правоохоронних органів кроків на випередження.

Начальник факультету кримінальних наук Вищої школи поліції землі Саксонія-Ангальт Федеративної Республіки Німеччина Геррманн Гольґер підкреслив важливість спільної роботи країн у боротьбі зі злочинністю.

Загалом робота науково-практичного заходу була розділена на три дискусійні панелі: «Особливості застосування антикорупційного законодавства» (співорганізатором панелі виступила Громадська рада при МВС), «Кримінально-правові та кримінологічні аспекти протидії злочинності» та «Кримінально-процесуальні аспекти протидії злочинності».

Основні ідеї та пропозиції, висловлені у доповідях і загальній дискусії під час міжнародної науково-практичної конференції, стали основою для відповідної резолюції. Учасники заходу засвідчили згоду взяти активну участь у реалізації визначених завдань щодо протидії злочинності та сприяти подальшому вдосконаленню чинного законодавства України.

ВЗГ ЛьвДУВС