A
A
A

Антон Геращенко: МВС готове підтримувати двосторонній зв’язок з Громадською радою та її ініціативи (ФОТО)

Про це заступник міністра внутрішніх справ заявив під час засідання консультативного-дорадчого органу, що відбулося сьогодні, 5 листопада.

Слід зауважити, що одним із завдань Антона Геращенка як заступника міністра внутрішніх справ є забезпечення взаємодії з Громадською радою при МВС, зокрема щодо сприяння реалізації громадянами конституційного права на участь в управлінні державними справами, здійснення в межах законодавства громадського контролю за діяльністю МВС, сприяння врахуванню МВС громадської думки під час формування та реалізації державної політики.

Заступник глави МВС наголосив на необхідності двостороннього обміну думками між відомством і консультативно-дорадчим органом при ньому.

«Ми готові підтримувати двосторонній зв’язок з Громрадою та її ініціативи, зокрема і насамперед, для того щоб громадськість знала про всі напрями діяльності міністерства. Впевнений, що наша співпраця буде регулярною і результативною», – зазначив Антон Геращенко.

Під час засідання відбулося обговорення кількох проєктів законів. Так, були озвучені пропозиції щодо проєкту Закону України «Про внесення змін до Закону України «Про дорожній рух», у якому прописані зниження швидкості руху на вулицях населених пунктів, підвищення штрафів за скоєння ДТП, збільшення строку розгляду справ щодо керування у нетверезому стані.

«Після завершення обговорення ми узагальнимо і передамо наші пропозиції до МВС», – сказав Володимир Мартиненко, зауваживши, що роботу над вказаним проєктом члени Громради продовжать поза засіданням.

Крім того, члени консультативно-дорадчого органу разом з представниками підрозділів МВС, громадськості та суб’єктів господарювання, діяльність яких стосується зброї та її обігу, та науковцями обговорили проєкти Законів України «Про зброю» (№1222) та «Про обіг зброї» (№1222-1).

«Жоден із цих проєктів не є досконалим. № 1222 надто деталізований і містить цілу низку питань, що мають врегульовуватися на рівні підзаконних актів. Тоді як альтернативний № 1222-1 є більш концептуальним. Тому пропоную взяти його за основу», – зауважив Володимир Мартиненко.

Учасники обговорення озвучили низку пропозицій щодо врегулювання обігу зброї, спрощення процедури реєстрації як дозволу на володіння зброєю, так і технічної документації на неї. І, як підкреслив Володимир Мартиненко, принципово важливим моментом для цього законопроекту є встановлення законодавчих запобіжників, які завадять володінню зброєю особам, які здатні заподіяти шкоду собі й іншим.

На порядку денному засідання Громради було продовження взаємодії з Головним сервісним центром МВС. Нагадаємо, що раніше ГСЦ звернувся до Громради щодо проведення громадського моніторингу. Механізм проведення вже напрацьований. Триває формування робочої групи.

«Ми хочемо залучити до проведення моніторингу ГСЦ представників інших інститутів громадянського суспільства, окрім Громради при МВС. Тому протягом наступних двох тижнів ми приймаємо пропозиції щодо входження до робочої групи. Потому проведемо спільну нараду з ГСЦ, аби врахувати всі важливі моменти, і розпочнемо моніторинг», – повідомив голова Громради при МВС.

Учасники засідання приділили увагу роботі Державного науково-дослідного експертно-криміналістичного центру МВС,  прийнявши рішення про проведення громадської експертизи його діяльності. Володимир Мартиненко наголосив на необхідності перегляду тарифів на послуги НДЕКЦ.

Також відбулося обговорення результатів проведених круглих столів антикорупційної тематики та науково-практичних конференцій та запланованих найближчим часом аналогічних заходів.

«8 листопада на базі Львівського державного університету внутрішніх справ за співорганізації й участі Громради при МВС пройдуть Міжнародна науково-практична конференція «Теорія та практика протидії злочинності у сучасних умовах» та круглий стіл «Визначення корупційних ризиків у діяльності МВС, шляхів запобігання та протидії корупції в МВС», – повідомив Володимир Мартиненко.

Окремо він подякував фахівцям міністерства та науковцям відомчих закладів вищої освіти за сприяння й співпрацю, зокрема Управлінню запобігання корупції та проведенню люстрації та Департаменту персоналу організації освітньої та наукової діяльності.

Департамент комунікації МВС

Фото Андрія Новицького