A
A
A

Миколаїв: організатору злочинного угрупування та його «правій руці» суд обрав запобіжні заходи

Суддя задовольнив клопотання слідчого та обрав запобіжний захід другому учаснику злочинного угрупування. Останній, до речі, є так званою «правою рукою» лідера цього угрупування, якого суд трьома годинами раніше відправив під варту до 25 грудня 2019 року. Без будь-якої альтернативи.

Другому підозрюваному суд обрав аналогічний запобіжний захід - тримання під вартою.

Щодо ще двох учасників - суд обиратиме їм запобіжний захід у нелілю 3 листопада.

Нагадуємо, що 1 листопада були затримані учасники злочинного угрупування та їх «лідер» за вчинення низки тяжких злочинів на території області.

- незаконне заволодіння транспортним засобом
- захоплення заручників
- незаконне позбавлення волі або викрадення людини
- побої і мордування
- викрадення, привласнення, вимагання документів, штампів, печаток, заволодіння ними шляхом шахрайства чи зловживання службовим становищем або їх пошкодження
- незаконне поводження зі зброєю, бойовими припасами і вибуховими речовинами.

Підозрювані: двоє раніше судимі мешканці Миколаєва, ще двоє – мешканці Вознесенська.

Лідер угрупування: 49-річний мешканець Миколаєва. Є підсудним у двох резонансних справах та відпущений судом під заставу. Раніше вже неодноразово притягувався до кримінальної відповідальності за тяжкі злочини.

За місцями мешкання зловмисників, у їхніх автомобілях та офісах було вилучено більше сотні набоїв до різної зброї, у тому числі до автоматичної, три пістолети, ножі, а також наркотичні речовини. Крім того, в автомобілі одного з затриманих знаходився чоловік – громадянина РФ, який перебуває у міжнародному розшуку.

Наразі всі фігуранти затримані у порядку статті 208 Кримінального процесуального кодексу України. Найблищим часом їм буде обрано запобіжні заходи.

Кримінальне провадження відкрито за ч. 3 ст. 289, ч. 1 ст. 147 (Захоплення заручників), ч. 2 ст. 146, ч. 1 ст. 126, ч. 1 ст. 357 та ч.1 ст. 263 Кримінального кодексу України.

 

Департамент стратегічних розслідувань Нацполіції