A
A
A

Артем Шевченко: З початку 2019 року викрито 4 організовані групи, що вчиняли кримінальні правопорушення у сфері торгівлі людьми

Про це повідомив директор Департаменту комунікації МВС Артем Шевченко.

"З довідки, яку мені надали поліцейські, впродовж 9 місяців з початку 2019 року працівниками підрозділів боротьби зі злочинами, пов’язаними з торгівлею людьми, викрито 4 організовані групи, що вчиняли кримінальні правопорушення у сфері торгівлі людьми, досудове розслідування в кримінальних провадженнях за якими завершено. Між іншим, за аналогічний період минулого 2018 року було виявлено 2 такі організовані групи", - розповів Артем Шевченко.

Так, дві організовані групи діяли на території міста Києва, а ще дві – на території Одеської та Чернігівської областей.

"За цей звітній період виявлено загалом 278 кримінальних правопорушень, передбачених статтею 149 КК України (Торгівля людьми). У рамках супроводу кримінальних проваджень, 230 проваджень цієї категорії - були встановлені особи, які вчинили такі злочини і їм повідомлено про підозру. Встановлено також 117 осіб, які вчинили злочин і яким оголошено підозри, і, показово з них, відносно 34 було обрано запобіжний захід у вигляді тримання під вартою", - додав Артем Шевченко.

Він також зазначив, що в цілому досудове розслідування завершено у межах 211 проваджень цієї категорії, що суттєво більше ніж у 2018 році – на 46,5%.

"За 9 місяців цього року встановлено 228 потерпілих юридично від торгівлі людьми: чоловіків – 124, жінок – 96, неповнолітніх – 6, і малолітніх – 2", - сказав він.