A
A
A

Володимир Мартиненко: Антикорупційні напрацювання науковців слід застосовувати на практиці (ФОТО)

На цьому голова Громадської ради при МВС Володимир Мартиненко наголосив під час Міжнародної науково-практичної конференції «Особливості застосування антикорупційного законодавства: від розслідування до вироку суду», що пройшла сьогодні, 17 жовтня, у Харківському національному університеті внутрішніх.

Під час наукового форуму, співорганізатором якого виступила Громрада при МВС, обговорювалася діяльність уповноважених органів та спеціальних органів зі слідчими функціями, адвокатська та судова практика у цьому напрямку.

У конференції взяли участь працівники правоохоронних органів, представники Консультативної місії Європейського Союзу в Україні, закладів вищої освіти України та інших держав.

Як підкреслив голова Громради при МВС України, очільник Громадської спілки «Центр запобігання та протидії корупції» Володимир Мартиненко, такі заходи є актуальним, адже активізують пошук шляхів удосконалення взаємодії правоохоронних органів України та органів юстиції в антикорупційній діяльності.

«Усе, що напрацьовано наукою, повинно знайти застосування на практиці. Давайте не лише напрацьовуватимемо документи, але їх впроваджуватимемо. І, я упевнений, тоді ми зможемо подолати корупцію», – підкреслив Володимир Мартиненко.

На злободенності наукового дослідження корупції як негативного соціального феномена наголосив і ректор ХНУВС Дмитро Швець.

Під час засідання учасники заходу розглядали різні аспекти запобігання та протидії корупції. Зокрема, очільник поліції Харківщини Валерій Сокуренко акцентував увагу на необхідності введення електронного документообігу за прикладом європейських країн, що значно зменшить можливості корупційних проявів.

Президент Кримінологічної асоціації України, академік Національної академії правових наук Олександр Бандурка зазначив, що проблем із правовим забезпеченням протидії корупції немає, проблема полягає у виконанні законів.

Своєю чергою керівник відділу запобігання корупції Управління запобігання корупції та проведення люстрації МВС України Сергій Яременко відзначив необхідність дієвої превенції корупційних проявів: «Система превентивних заходів не дає швидких результатів, але набагато ефективніша за карально-репресивні методи. Саме цьому напряму роботи Управління запобігання корупції та проведення люстрації МВС України приділяє багато уваги».

Координатор Регіонального представництва КМЄС у м. Харкові Роберт Жулкєвскі згадав досвід Польщі, яка також пройшла складний шлях боротьби з корупцією. Він зазначив, що, насамперед, потрібно змінювати ментальність громадян, адже це є головною запорукою результату.

Відбулися засідання секцій за напрямами: діяльність уповноважених органів та спеціальних органів зі слідчими функціями; адвокатська практика; судова практика. Учасники конференції оцінили корупційні ризики та визначили особливості функціонування системи запобігання та протидії корупції в діяльності своїх підрозділів та установ. Жваве обговорення викликало відзначення вагомої ролі громадянського суспільства та засобів масової інформації у запобіганні корупції та боротьбі з її проявами.

Крім того, у рамках конференції пройшов круглий стіл «Визначення корупційних ризиків у діяльності МВС України, шляхи запобігання та протидії корупції в МВС України», участь у якому взяли представники антикорупційних та комунікаційних підрозділів Нацполіції, Нацгвардії, Держприкордонслужби, ДСНС, Міграційної служби, Сервісних центрів МВС, установ та організацій системи МВС та представники громадськості Харківської, Сумської та Полтавської областей. Учасники круглого столу обговорили, зокрема, запобігання та врегулювання конфлікту інтересів у ЗВО МВС, підходи до організації протидії корупції у системі внутрішніх справ, оцінку корупційних ризиків у діяльності ДМС та заходи щодо їх усунення, правові аспекти запобігання корупції в сервісних центрах МВС.

Під час круглого столу презентовано методичні рекомендації щодо організації роботи із запобігання корупції юридичних осіб, що належать до сфери управління МВС, підготовлені науковцями ХНУВС.

За матеріалами конференції та круглого столу видано збірник тез та доповідей.

Департамент комунікації МВС

Фото ВЗГ ХНУВС