A
A
A

Арсен Аваков нагородив працівників системи МВС державними нагородами

Орденами «За мужність», «Данила Галицького» та медалями «За бездоганну службу», «За військову службу Україні», «Захиснику Вітчизни», «За працю та звитягу» та «За врятоване життя» сьогодні, 17 жовтня, нагороджені військовослужбовці та працівники системи МВС.

Державні нагороди вручив міністр внутрішніх справ Арсен Аваков.

«Шановні солдати та офіцери, сьогодні маю честь від імені України нагородити вас державними нагородами. Кожен із вас працює в дуже непростих умовах, працює в дуже агресивному середовищі. Кожен день нацгвардійці та прикордонники захищають нашу землю і наші кордони. Кожен день рятувальники та поліцейські рятують сотні життів громадян. Кожен день є місце для вашої професійної праці і вашого подвигу. Сьогодні тут найкращі солдати та офіцери. Я пишаюся тим, що українці мають довіру до вас, до кожного. Мають довіру до поліції, гвардійців, рятувальників і прикордонників. Більше, ніж 50%. Це велика цифра. І це наша відповідальність, це ваша заслуга і підвести не можна», - сказав  він.

Орденом «За мужність ІІ ступеня» нагороджено – лейтенанта Віталія Блажка, Руслана Сіксоя.

Орден «За мужність ІІІ ступеня» отримали полковник Микола Гуменюк, підполковник Андрій Гегеха, підполковник Костянтин Назаренко, підполковник Павло Кияновський, капітан Іван Воловик, лейтенант Сергій Каліберда, молодший лейтенант Роман Бугаєнко, лейтенант Денис Стець, лейтенант Сергій Якимащенко, старший лейтенант Ростислав Нагорняк, старший лейтенант Ярослав Жаботинський, лейтенант Олександр Ющенко, старший прапорщик Микола Дуб, старший прапорщик Павло Устюжанін, старшина Олександр Сфінкс, старшина Денис Тодориця, старший солдат Владислав Шатіло, старший сержант Петро Бурда, солдат Єлизар Луценко.

Голова Національної гвардії України Микола Балан підкреслив, що Україна сильна, поки на варті її спокою стоять такі воїни.

«Від імені військової ради Національної гвардії та від себе особисто прийміть щирі вітання та найкращі побажання з нагоди Дня захисника України і заслуженими нагородами. Тільки разом, тільки з єдиною метою ми сильні»,  - сказав Микола Балан.

Ордени «Данила Галицького» отримали полковник Роман Омельченко та майор Андрій Брошко.

Своєю чергою, очільник ДСНС Микола Чечоткін наголосив, що Україна платить дорогу ціну у війні з Росією, але якби не захисники нашої держави, то жертви були б ще більші.

«Шановні колеги, на День захисника України я переглянув фільм "Слов'янськ. Початок війни" і він повернув мене на початок тих буремних подій, коли відбувалася активна фаза агресії Росії проти нашої країни. На сьогоднішній день ми маємо близько 30 тисяч загиблих і поранених, близько 2 мільйонів переселенців, тисячі гектарів забруднених вибухівкою і це далеко не вся ціна, яку Україна платить за війну, яку проти нас розв’язала Росія. Я твердо знаю, що якби не ви, якби не ті хлопці та дівчата, які поклали свої життя за незалежність нашої країни, якби не ви, які боронять нашу Україну, ця ціна була б набагато вищою. Слава вам і слава Україні!», - наголосив Микола Чечоткін.

Медаллю «За бездоганну службу» ІІІ ступеня нагороджені – полковник Павло Василенко, полковник Олександр Коломієць, підполковник Роман Строгуша, підполковник Андрій Чапчай, майор Євген Бережний, майор Юрій Фатєєв, майор Артем Хіміч, капітан Сергій Павлушкін, капітан Володимир Дубасюк.

Медаль «За військову службу Україні» отримали полковник Віктор Григоренко, полковник Антон Шелудько, підполковник Руслан Греха, старший лейтенант Олександр Пастух, молодший лейтенант Дмитро Козінський, прапорщик Богдан Салдугей, старший сержант Юрій Лисоконь, старший сержант Дмитро Смуров, сержант Дмитро Дузь, сержант Євген Карась, сержант Михайло Чапля, старший солдат Ігор Агеєв, старший солдат В’ячеслав Кушнір, старший солдат Сергій Шалепа, старший солдат Олександр Юринець, солдат Левко Глуховецький.

Голова Національної поліції Ігор Клименко зазначив, що кожен із нагороджених заслуговують на народне визнання.

«Шановні прикордонники, рятувальники, військовослужбовці, поліцейські, колеги. Державна нагорода – це подяка, це визнання державою вашої мужності та професіоналізму. Перефразовуючи героя одного з фільмів: "Кулю прийняв, але ворога не злякався". Я всім дякую за службу, Слава Україні!», - сказав Ігор Клименко.

Прапорщик Олексій Мінічев отримав медаль «Захисник Вітчизни».

Медаллю «За працю та звитягу» нагородили – майора В’ячеслава Бервена, старшого лейтенанта Сергія Кучеренка, старшого лейтенанта Максима Марчука.

Медаль «За врятоване життя» отримали – капітан Олександр Недошовенко, старший лейтенант Віталій Задорожний.

 

Департамент комунікації МВС України