A
A
A

Поліцейські Дніпропетровської області викрили шахрайську схему рейдерських захоплень об’єктів нерухомості

Група осіб незаконним шляхом привласнила три об’єкти нерухомості у м. Дніпро – квартиру, нежитлове приміщення та приватний будинок на загальну суму понад 23 млн. гривень.

Поліцейські відділу боротьби з майновими злочинами в державному секторі та шахрайством Управління карного розшуку отримали оперативну інформацію, що  32-річна мешканка м. Дніпра, яка мала доступ до державних реєстрів, сприяла криміналітету скоювати рейдерські захоплення в аграрному секторі не тільки в Дніпропетровській області, а й в Україні. 

З 2017 року поліцейські почали документувати злочинні дії жінки та її спільника, направлені на організацію шахрайської схеми заволодіння чужим майном в особливо великих розмірах. За допомогою підроблених документів, підставних осіб та несанкціонованого втручання до держаних реєстрів речових прав на нерухоме майно підозрювані привласнювали об’єкти нерухомості у м. Дніпро. 

Зокрема, вони незаконно привласнили нежитлове приміщення на вул. Соборній м. Дніпро, вартість якого становить 22 млн. гривень. За продаж приватного будинку підозрювана отримала 20 тис. доларів.

Також, як було встановлено, у цьому ж році жінка привласнила та продала за 20 тис. доларів квартиру на пр. Богдана Хмельницького м. Дніпра.

За низку шахрайських дій, які завдали значної шкоди потерпілим, слідчим управлінням організаторам групи вручені повідомлення про  підозру у скоєнні злочинів, передбачених ч. 5 ст. 27, ч. 4 ст. 190 (посібництво у придбанні права на майно та заволодінні чужим майном шляхом шахрайства, вчинене повторно за попередньою змовою групою осіб в особливо великих розмірах) Кримінального кодексу України.

Відповідно до санкції статті, їм загрожує від 5 до 12 років позбавлення волі з конфіскацією майна. Наразі жінці судом обрано міру запобіжного заходу - цілодобовий домашній арешт. Крім цього, чоловіку загрожує кримінальна відповідальність за ч. 2 ст. 205-1 Кримінального кодексу України (підроблення документів, які подаються для проведення державної реєстрації юридичної особи та фізичних осіб - підприємців).

На даний час поліцейські проводять подальші слідчі дії, направлені на виявлення інших фактів злочинної діяльності підозрюваних.

Відділ комунікації поліції Дніпропетровської області