A
A
A

Україна та Туреччина поглиблюють співробітництво у питаннях боротьби з тероризмом та організованою злочинністю, - Арсен Аваков

Про це йшла мова сьогодні, 21 вересня, під час зустрічі міністра внутрішніх справ України Арсена Авакова та міністра внутрішніх справ Турецької Республіки Сулейманом Сойлу.

«Коли мова йде про тероризм, ми маємо діяти спільно, швидко та злагоджено. Лише так ми зможемо протистояти цим загрозам як на регіональному, так і на національному рівні», - сказав Арсен Аваков.

Сулейман Сойлу підкреслив, що Туреччина готова співпрацювати разом з Україною в питаннях боротьби з тероризмом на всіх рівнях.

Голова Національної поліції Сергій Князєв наголосив на важливості співпраці з Туреччиною в боротьбі з організованою злочинністю. "Для України важливо продовжувати співпрацю з Туреччиною в боротьбі з організованою злочинністю і "злодіями в законі ". Важливо, що в цьому питанні ми маємо спільне бачення - тільки жорсткі кроки", - зазначив Сергій Князєв.

«Від Туреччини до нас було направлено 28 запитів щодо розшуку злочинців-громадян Турецької Республіки. Ми відповіли на всі. Крім того, ми передали 23 запити щодо осіб, які підозрюються у тероризмі, 31 - щодо шахрайства та 36 у контрабанди. По всім цим особам правоохоронці взаємодіяли через канали Інтерполу. Туреччина передала нам двох громадян, яких розшукувала поліція України. Двох осіб, яких підозрюють в тероризмі ми передали Туреччині. Ще одна особа чекає на екстрадицію», - додав Сергій Князєв.

Також сторони домовилися про взаємовизнання водійських посвідчень : «Сподіваюся, відповідна угода буде підписана вже найближчим часом», - додав Арсен Аваков.

Сулейман Сойлу окремо ще раз підкреслив, що Турецька Республіка не визнає анексії Криму та підтримує цілісність України: «Ми не визнаємо незаконної анексії Криму і разом з вами ми будемо і надалі допомогти і підтримувати кримських татар. Територіальна цілісність України одне з найважливіших, навіть ключових питань. Раніше ми вже обговорювали питання Донбасу і хочу ще раз наголосити на тому, що ми готові зробити свій внесок і допомогти в цьому питанні, чим зможемо», - сказав Сулейман Сойлу.

Нагадаємо, під час візиту Реджепа Таїпа Ердогана в Україну в серпні 2019 року велися переговори щодо інвестицій турецькою стороною у будівництво та інфраструктуру, зокрема на Донбасі.

Також Україна продовжує активно роботу у контактній групі, яка створена чотирма країнами - Україна-Туреччина-Азербайджан-Грузія і займається боротьбою із транснаціональною злочинністю.

Департамент комунікації МВС України