A
A
A

Кримські поліцейські оголосили в розшук осіб, які в 2014 році викрали Героя України Решата Аметова

Як повідомив Віталій Стрижак, 3 березня 2014 року на площі біля Ради Міністрів АР Крим у м. Сімферополі трьома особами в камуфляжній формі було вчинено викрадення Решата Аметова, який здійснював одиночний пікет проти відокремлення Криму до Російської Федерації.

В подальшому, 15 березня 2014 року, його закатоване тіло було виявлене цивільними особами в лісосмугі неподалік села Земляничне Білогірського району АР Крим. Кримінальне провадження відкрите за фактом викрадення та навмисного вбивства Решата Аметова було захвачено окупаційною владою та на сьогоднішній день залишається не розкритим. Враховуючи цей факт, слідчі Кримської поліції спільно з прокуратурою АРК  відкрили аналогічне кримінальне провадження та розпочали процес встановлення осіб, які скоїли цей зухвалий злочин.

Незважаючи на тимчасову відсутність доступу до місць вчинення злочину, слідчим поліції вдалось встановити похвилинну картину переміщення потерпілого, а також 3-х осіб, які безпосередньо здійснили викрадення Решата Аметова з площі «Ради Міністрів». Ними виявилися 2 бійці «Самооборони Криму» 1975 і 1986 р. н., які діяли під керівництвом колишнього військовослужбовця Збройних Сил Російської Федерації Скрипник Євгена Володимировича 1966 р. н.

Також було встановлено, що останній після вчинення зазначеного злочину покинув територію АР Крим і брав участь у бойових діях у складі терористичної організації «ДНР», де 27 квітня 2014 року в м. Горлівка організував вчинення аналогічного злочину, пов’язаного викраденням і катуванням трьох офіцерів спецпідрозділу СБУ «Альфа».

На сьогоднішній день зазначеним особам повідомлено про підозру у вчиненні кримінальних правопорушень, передбачених ст. 146 ч. 3, 260 ч. 2 КК України (загрожує до 10 років позбавлення волі). Відносно підозрюваних отримані відповідні санкції суду про їх затримання. Крім того, відносно Скрипніка до військової прокуратури направлено повідомлення про його причетність до вчинення викрадення та катування офіцерів «Альфа» СБУ.

 

ГУНП в АР Крим та м. Севастополі