A
A
A

На Сумщині поліція викрила злочинну групу у пошкодженні газоконденсатної свердловини, що призвело до масштабної пожежі

У рамках відкритого кримінального провадження поліцейські вже затримали одного з членів даної групи і вживають заходів щодо затримання його спільників.

Вночі 7 вересня  до чергової частини Роменського відділу поліції надійшло повідомлення від провідного фахівця СБ Охтирського нафтопромислового району про те, що  поблизу с.Анастасівка Роменського району, на свердловині №121 виникла пожежа. На місце події виїхали  керівництво, слідчо-оперативна група відділу поліції , експертна служба.

Пожежа сталася в полі на законсервованій свердловині Анастасівського родовища Охтирканафтогаз. Дана свердловина не експлуатується близько півтора року. Вогонь повністю знищив автомобіль КАМАЗ, що там знаходився,  та технічне обладнання свердловини. Поліцейські кваліфікували дану подію за ч.3 ст.292 КК України «Пошкодження об'єктів магістральних нафто-, газо та нафтопродуктопроводів, що призвело до пожежі, значного забруднення довкілля чи інших тяжких наслідків».

За всіма ознаками пожежа виникла під час спроби несанкціонованого відбору нафтопродуктів. Поліцейські розпочали заходи, спрямовані на встановлення осіб, що можуть бути причетні до зазначеного кримінального правопорушення

«Під час проведення відповідних слідчих та оперативно-розшукових дій була викрита злочинна група, члени якої вночі  намагались скоїти крадіжку нафтопродуктів з вищезазначеної свердловини, – коментує Вадим Дзюбинський  в.о. начальника ГУНП області, - одного з них ми вже затримали. Це місцевий житель, 1976 року народження.  Наразі проводяться всі необхідні оперативно-розшукові заходи спрямовані на затримання його спільників».

Зловмиснику  вже повідомлено про підозру у вчиненні даного злочину. Згідно з чинним законодавством йому загрожує покарання у вигляді позбавленні волі на строк від 5 до 12 років.

Відділ комунікації поліції Сумської області