A
A
A

МВС розриває контракт з начальником заводу «Форт» Віктором Писаренко, - Арсен Аваков

Про це сьогодні, 23 серпня, міністр внутрішніх справ Арсен Аваков заявив під час колегії МВС щодо аспектів діяльності органів системи МВС.

«За допущені прорахунки, неефективні рішення та порушення, що призвели до значних фінансових втрат, керівництвом МВС прийнято рішення та я підписав відповідний наказ про розривання контракту з керівництвом і начальником науково-виробничого об'єднання «Форт» Віктором Писаренко. Його звільнено з посади. Поліція проводить слідчі дії на основі аудиторської перевірки», - сказав Арсен Аваков.

Директор департаменту внутрішнього аудиту МВС Олександр Грибовський зазначив, що за результатами аудиту виявлено порушень та неефективного витрачання коштів на загальну суму 32,5 млн грн, з них тих, що вже призвели до втрат, на загальну суму 2,4 млн гривень.

«Підприємство систематично мало прострочену заборгованість з виплати заробітної плати з червня 2018 року, яка постійно нарощувалася і станом на 01.08.2019 склала майже 33 млн грн. І це при тому, що підприємство весь час звітувалося про її відсутність. Лише завдяки втручанню Міністерства, яке фактично за аналогією з банківською сферою змушено було ввести туди тимчасову адміністрацію, на даний час ця заборгованість погашена. Але наявність такої заборгованості не заважало керівнику безпідставно отримувати особисто собі премії, яких загалом зайво нараховано 465,5 тис. гривень», - сказав Олександр Грибовський.

"Кричущі факти безгосподарності призвели до втрат підприємства на сплату різних штрафів, пені тощо на суму понад 10 млн гривень", - додав Олександр Грибовський.

Казенне науково-виробниче об'єднання «Форт» це підприємство, що займається розробкою і виробництвом стрілецької зброї, боєприпасів і спецзасобів. І на сьогоднішній день це єдине підприємство, на якому створений повністю замкнутий цикл виробництва патронів для неавтоматичної зброї. А в найближчих планах створення ще й лінії повного циклу з виробництва патронів для автоматичної зброї.

Департамент комунікації МВС України