A
A
A

Гроші на «общак», «грев», підтримку «арештантського укладу»: Поліція АР Крим припинила схему фінансування «злодіїв в законі»

Представниками злочинної організації за два останні роки було перераховано близько 23 мільйонів гривень.

Начальник Головного управління Нацполіцїі АР Крим Віталій Стрижак повідомив, що документування незаконної діяльності тривало майже рік.

«За рік нам вдалось встановити, що ОЗУ функціонувала під керівництвом «злодіїв в законі». Вони координували діяльність інших злочинних груп та злочинців, у тому числі тих, що перебувають за ґратами, аби наповнювати нелегальний тіньовий фонд «общака», - сказав Віталій Стрижак

За його словами, зібрані до «общака» гроші використовувалися для особистих потреб «злодіїв в законі», організації «грева» (постачання цигарок, алкоголю, мобільних терміналів тощо) та «злочинних сходок», підкупу службових та посадових осіб, наймання адвокатів для інших членів злочинної організації, проведення акцій із дискредитації правоохоронних органів України у ЗМІ, тощо.

«Слідством встановлено, що так званим «куратором» Півдня України є «злодій в законі» мешканець Одеси на прізвисько «Шарик» 1949 року народження», - повідомив Віталій Стрижак.

Він розповів, що «Херсонську ланку» ОЗУ очолював лідер регіонального злочинного середовища громадянин «Ф» 1959 року народження, який через «смотрящих» у в’язницях та «смотрящого» за регіоном, контролював наповнення «общака».

«Кошти збирались з різних сфер протиправної діяльності у колоніях та на волі. Потім їх акумулювали на банківських рахунках. За останні два роки представниками «Херсонської ланки» ОЗУ було перераховано близько 23 мільйонів гривень», - додав начальник Головного управління Нацполіцїі АР Крим.

Окрім цього, громадянин «Ф» пролобіював у «злодіїв в законі» призначення «смотрящим» за Херсоном та Херсонською областю свого ставленика, який входить до його найближчого оточення –  громадянина «К» 1977 р.н, аби безперервно фінансувати злочинну діяльність.

 ««Звірку сум», що протягом місяця перераховувались від кожної установи на банківські картки «общака», «смотрящі» проводили наприкінці кожного місяця. Гроші розподілялися на дві позиції: загальні та чорні. Перші – добровільні внески від засуджених та їх зв’язків на волі. Вони використовувалися для потреб засуджених (придбання цигарок, алкоголю, ліків, продуктів харчування тощо) та зберігалися на картці «общака». «Чорні гроші» були отримані внаслідок обов’язкових відрахувань від розіграних грошей, шахрайських оборудок, вимагання, збуту наркотичних засобів тощо. Вони призначалися виключно для «злодіїв в законі»», - зазначив Віталій Стрижак.

На початку місяця всі гроші переводилися в готівку та передавалися «злодію в законі» «Шарику», який використовував їх для організації інших сфер протиправної діяльності злочинної організації.

Головним управлінням Національної поліції в Автономній Республіці Крим, спільно зі Службою безпеки України в Херсонській області, під процесуальним керівництвом прокуратури Автономній Республіці Крим в рамках кримінального провадження відкритого за ст. 255 (Створення злочинної організації), 189 (Вимагання), 307 (Незаконне виробництво, виготовлення, придбання, зберігання, перевезення, пересилання чи збут наркотичних засобів, психотропних речовин або їх аналогів) КК України, задокументовано та припинено протиправну діяльність злочинної організації, яка діяла на території Автономної Республіки Крим, Херсонської, Миколаївської, Одеської та Запорізької областей.

9 та 10 серпня на території Херсонської, Одеської та Запорізької областей проведено близько 30 санкціонованих обшуків, під час яких вилучені докази вищезазначеної протиправної діяльності. Чотирьом особам повідомлено про підозру. Триває досудове розслідування.

Департамент комунікації МВС України