A
A
A

Сергій Яровий: Патрулі Нацгвардії з 1 серпня будуть самостійно нести службу з охорони громадського порядку

Про це сьогодні, 26 серпня, під час наради заявив перший заступник міністра внутрішніх справ Сергій Яровий.

«Виходячи з аналізу публічної безпеки в громадських місцях, було проведено спільну нараду з головою Нацполіції, командувачем Національної гвардії та зацікавленими службами, на якій було прийнято рішення про створення спільних груп з представників Нацполіції та Нацгвардії по напрацюванню нормативно-правових актів, алгоритму дій та порядку взаємодії з метою самостійного несення служби військовослужбовцями Національної гвардії України. За результатами цієї роботи було підготовлено доручення міністра внутрішніх справ щодо самостійного несення служби (патрулями) підрозділами Нацгвардії 5 днів на тиждень 6 годин з моменту виходу на маршрут. В таких патрулях буде задіяно 50% від особового складу патрульних підрозділів Нацгвардії», - сказав Сергій Яровий.

Перший заступник міністра наголосив на тому, що особовий склад НГУ приступає до виконання визначених завдань з 1 серпня.

В свою чергу, заступник командувача НГУ Микола Миколенко зазначив, що на патрульну службу від Нацгвардії будуть заступати близько 2 тисяч військовослужбовців.

«Згідно з встановленим дорученням міністра внутрішніх справ норм, Національна гвардія в установлені дні (5 днів на тиждень) спроможна виділити на патрульну службу близько 2 тисяч військовослужбовців з подальшим нарощуванням особового складу. Зони оперативного реагування, день і час несення служби, кількість змін, з урахуванням оперативної обстановки, визначаються керівником органу Нацполіції за погодженням з командиром військової частини Нацгвардії. Під час виконання визначених завдань служби наряди Нацгвардії знаходяться в оперативному підпорядкування керівника органу Нацполіїї, на території обслуговування  якого вони несуть службу», - сказав Микола Миколенко.  

 

Варто зазначити, що забезпечення охорони громадського порядку є прямою нормою Закону України  про «Національну гвардію». Особовий склад, який призивався у  квітні-травні 2019 року, вже пройшов підготовку та готовий до виконання завдань.

Самостійні піші патрулі дадуть змогу посилити поліцію, збільшити кількість правоохоронців в місцях масового скупчення людей та в районах зі складною оперативною обстановкою.

 

Департамент комунікації МВС України