A
A
A

Сергій Яровий: Системних порушень на виборах не було, правоохоронці із поставленими завданнями впорались

Правоохоронці не зафіксували системних порушень під час виборчого процесу. Поліція, гвардійці, рятувальники та прикордонники на 100% впорались з покладеними на них обов’язками та забезпечили виборчий процес.

Про це під час брифінгу заявив перший заступник міністра внутрішніх справ Сергій Яровий. 

«Найголовніше – у нас немає жодного постраждалого громадянина. Виборчий оперативний штаб постійно відслідковував ситуацію, яка відбувалася в країні. Життя під час виборів не закінчується. Але, ті правоохоронці, які були залучені до проведення виборів, на 100% виконали свою роботу та впорались із поставленими завданнями. Для поліції робота не закінчується, вони ще забезпечують безпеку під час підрахунку голосів», - наголосив Сергій Яровий. 

Голова Національної поліції Сергій Князєв заявив, що за день поліцейські зареєстрували 2105 заяв  та повідомлень, пов’язаних з проведенням позачергових виборів. Ці факти пов’язані з незаконною агітацією – 504; підкупом виборців – 74; перешкоджанням здійсненню виборчого права – 67; конфліктами – 46; фотографуванням бюлетенів – 38; пошкодженням бюлетенів – 31; повідомлення про замінування – 26.

«Правоохоронці внесли 71 повідомлення до ЄРДР. Найбільше таких справ, 9, за статтею 160 – підкуп виборців, 8 повідомлень - Завідомо неправдиве повідомлення про загрозу безпеці громадян, 7 – перешкоджання здійсненню виборчого права, 7 – фальсифікація виборчих документів», - наголосив Сергій Князєв. 

Він також додав, що правоохоронці фіксували подекуди цікаві випадки. Наприклад, факт продажу пиріжків по 5 копійок під дільницею, чи це була агітація, зараз з’ясовує поліція. 

«Крім того, поліція зафіксувала велику кількість «гастролерів» - велику кількість молодих людей, які заявляли, що їдуть на рибалку, а поліція знаходила їх біля виборчих дільниць із битами, зброєю та держаками для лопат.  У Торецьку невідома особа кинула пачку бюлетенів в урну для голосування.  У Львові літня жіночка порвала бюлетень і намагалася його з’їсти. Представники «Опори» на чотирьох дільницях виявили вже підписані протоколи до закінчення виборів», - зазначив голова поліції. 

«Окремо хочу звернути вашу увагу на події, які відбуваються на периферії. У Врадіївському районі біля ОВК збирається група «спортсменів»,  тому ми там посилюємо наряди поліції. Точно така ситуація на Вінниччині, в Ладижині. Біля виборчої комісії концентрується молодь, там також з’явиться адекватна кількість поліцейських», - підкреслив Сергій Князєв. 
В посиленому режимі поліція продовжить роботу і вночі. 

Депаратмент комунікації МВС України