A
A
A

МВС: Виборчий процес здійснюється відповідно до Закону

Станом на 13 годину вибори здійснюються відповідно до Закону. 

Про це під час брифінгу заявив радник міністра внутрішніх справ Іван Стойко.

«21липня 2019 року до органів поліції надійшло 838 заяв та повідомлень, пов’язаних з виборчим процесом, з них найбільше в Донецькій, Дніпропетровській та Запорізькій областях. Здебільшого зазначені факти пов’язані з незаконною агітацією – 214, перешкоджанням здійсненню виборчого права – 35, конфліктом – 20, підкупом виборців – 20, пошкодженням майна – 11, повідомлення про замінування – 4», - зазначив він.

Іван Стойко відмітив, що станом на 13 годину явка виборців становила близько 20%.

«Протягом доби органами поліції складено 6 адміністративних протоколів, за 10 фактами відомості внесено до ЄРДР», - додав радник міністра.

Своєю чергою радник міністра Михайло Апостол відмітив, що співробітники МВС готові і зроблять все, щоб волевиявлення громадян пройшло спокійно, чесно, без фальсифікацій і безпечно. Разом з тим правоохоронці лишаються аполітичними.

«Потужні кандидати у народні депутати готували мережі по скупці голосів. Наприклад, у Чернігівській області ми зафіксували потужну мережу скупки голосів. Наразі відкрито кримінальне провадження. За такі діяння кандидат відповість перед законом. На сьогодні інформації про створення мереж для скупки голосів – немає», - наголосив Михайло Апостол.

Радник міністра Іван Варченко підкреслив, що виборчий процес проходить очікувано, як і належить цивілізованій країні.

«Системі МВС разом з українським суспільством вдалося зробити все, щоб виборчий процес став цивілізованим. На жаль, по областях у нас ще лишилися бажаючі використати брудні виборчі технології. Не дивлячись на велику кількість попереджень з нашого боку, вони продовжували порушувати, тому й маємо 360 кримінальних проваджень за весь цей час.  Зранку ще 10 проваджень розпочато»,  - сказав  Іван Варченко.

Він підкреслив, що поліція фіксує набагато менше звернень, ніж під час президентських виборів.

«Різні експерти і аналітики прогнозували, що під час парламентської виборчої кампанії може бути у десятки разів більше порушень. Оскільки, активність і мотивація людей значно вища. Мажоритарні кандидати та 22 політичні сили додають різні сюжети, які потребують уваги правоохоронців. Але ми багато зробили, щоб уникнути таких ситуацій», - сказав він.

«Особливо хочеться звернутися до кандидатів, які хочу компенсувати те, що не встигли під час законної агітації, якимись хуліганськими чи злочинними діями в день виборів. Якщо вам вдалося утриматися від незаконних дій до цього часу, то утримайтесь від порушень закону до кінця голосування. Не ризикуйте ні своєю біографією, ні біографією тих осіб, яких ви наймаєте для незаконних дій»,  - звернувся до кандидатів Іван Варченко.

 

Департамент комунікації МВС України