A
A
A

Виборча кампанія 2019 відрізнялась введенням новітніх технологій, але МВС запровадило алгоритм протидії таким порушенням, - Іван Стойко

Виборча гонка 2019 особливо не відрізнялась від попередніх кампаній, однак, відзначилась новітніми технологіями, на які органи системи МВС навчилися дуже швидко реагувати та усувати.

Про це під час брифінгу заявив радник міністра внутрішніх справ Іван Стойко.

«Виборча кампанія підходить до завершення.  Нами напрацьовано дуже багато матеріалів. А сьогодні ми готові повідомити українському суспільству, що МВС готове до дня виборів.  Не можу сказати, що ця виборча гонка дуже відрізнялася від попередніх. Але, звісно, ми зіткнулися з новітніми технологіями, тому запровадили чіткий алгоритм протидії таким проявам. Якщо поступає повідомлення про порушення – правоохоронці на нього реагують та намагаються усунути», - заявив Іван Стойко.

Радник міністра наголосив, що лише за минулу добу правоохоронці зафіксували рекордну кількість порушень виборчого процесу – 556. До ЄРДР внесено 23 справи, а також складено 43 протоколи.

«З самого початку кампанії було 5874 порушень, до ЄРДР внесено 299 справ, складено 1059 протоколів. Це загальна картина по Україні», - підкреслив він.

Своєю чергою, радник міністра Володимир Філенко наголосив, що МВС прорахувало всі можливі провокації та навіть спроби зриву виборів та готові адекватно і швидко на них реагувати. Крім того, ця виборча кампанія відзначилась випадками залякування кандидатів, їхнім побиттям, а також навіть смертю одного із кандидатів. По всім цим випадкам відкриті кримінальні провадження та ведеться слідство.

Голова правління Громадянської мережі “ОПОРА” Ольга Айвазовська зазначила, що спостерігачі Громадянської мережі ОПОРА зафіксували протягом парламентської кампанії 1945 порушень.

«Серед 1945 порушень — 202 інциденти стосуються непрямого підкупу виборців, 93 порушення — зловживання з боку членів виборчих комісій, 44 факти — зловживання адмінресурсом, 17 — кримінальне втручання у виборчий процес, 7 фактів — порушення правил журналістів і спостерігачів», - заявила Ольга Айвазовська.

Також окрема категорія порушень — це перешкоджання виборчому праву шляхом обману. Тобто, реєстрація двійників, публікація або друк агітаційних матеріалів з використанням слоганів, логотипів, кольористики, шрифтів відомих політичних партій з метою введення в оману громадян.

«У цілому, за нашими оцінками, 93 суб’єкти виборчого процесу мають ознаки технічних в контексті введення в оману виборців або використання назв політичних партій, які підміняються неурядовими організаціями, товариствами з обмеженою відповідальністю, приватними підприємствами або навіть 24 випадки — це фактично ідентичність прізвищ, імен і частково по-батькові цих суб’єктів виборчого процесу. За цими фактами, наскільки нам відомо, 97 осіб були допитані Національною поліцією і є 5 вручених підозр загалом в контексті кримінальних порушень і здійснення злочинів у ході виборчої кампанії», - сказала Ольга Айвазовська.

Департамент комунікації МВС України

Фото Андрій Новицький