A
A
A

Зорян Шкіряк: Триває розслідування в 273 провадженнях, пов’язаних з порушенням виборчого законодавства

Станом на 18 липня 2019 року слідчі підрозділи Національної поліції розпочали 273 кримінальних провадження, які пов’язані з порушеннями виборчого законодавства. Ця цифра постійно змінюється. Про це сьогодні заявив радник міністра Зорян Шкіряк.


«Станом на 12 годину ми зареєстрували 5 308 повідомлень про здійснення правопорушень. За сьогоднішній день – 465 повідомлень. За минулу добу відкрито 20 кримінальних проваджень та складено 86 адміністративних протоколів», - сказав Зорян Шкіряк.
Він поточнив, що слідчі Нацполіції відкрили 273 кримінальні провадження, пов’язані з можливим порушенням виборчого законодавства. Майже 75% із зареєстрованих кримінальних проваджень безпосередньо стосуються порушення виборчих прав громадян та пов'язані із перешкоджанням вільному здійсненню громадянами свого виборчого права (ст. 157 КК України) – 88 проваджень та підкупом виборців (ст. 160 КК України) – 111 проваджень.
«Лідерами серед порушників лишаються Харківська область - 36, Київська область - 32, місто Київ та Чернігівська область по 28 порушень, Донецька область - 19, Одеська область - 14, Дніпропетровська область -13 зафіксованих порушень». – наголосив він.
Зорян Шкіряк зазначив, що поточна виборча кампанія відзначається фактами реєстрації двійників, а також окремі кандидати використовують гасла та символіку відомих партій, не будучи їхніми представниками.


«Окремі кандидати використовують бренд відомих політичних партій, видають себе за начебто їх представників, реєструючи товариства, громадські та благодійні організації з назвою партії, чим вводять виборців в оману та перешкоджають виборчому праву реальних кандидатів від політичних партій в мажоритарних округах», - заявив радник міністра.
Крім того, розпочато кримінальні провадження, які опосередковано стосуються порушення виборчого законодавства. Всього таких справ 71, більша половина з них, 39, це факти хуліганства, які пов’язані з пошкодженням агітаційних наметів та рекламних конструкцій з передвиборчою агітацією кандидатів в народні депутати.
На цей час слідчі повідомили про підозру в 5 кримінальних провадженнях: 3 за ст. 296 КК України (місто Київ, Одеська та Черкаська області), ст. 157 КК України (Київська область), ст. 345-1 КК України (Чернігівська область).
Також розпочато 111 кримінальних проваджень за фактом підкупу виборців. 62 справи – це обіцянка виборцям грошової винагороди за їх волевиявлення в інтересах окремого кандидата в депутати, в основному які обираються за мажоритарною виборчою системою.


Зорян Шкіряк закликав кандидатів у депутати не порушувати закон та не застосовувати злочинні схеми.
«Я хотів би звернутися до не зовсім чесних політиків, а особливо до тих, хто хоче залучити до виборчого процесу так званих «тітушок». Реакція поліції буде швидка та ефективна – не грайтеся з вогнем. В нас вже є інформація і ми знаємо, де і хто може застосовувати ці злочинні схеми», - підкреслив Зорян Шкіряк.


Нагадаємо, раніше перший заступник міністра Сергій Яровий заявляв, що до забезпечення безпеки на виборах залучено понад 131 тисячу правоохоронців.

Департамент комунікації МВС України 

Фото: Микола Анацький 

          Андрій Новицький