A
A
A

МВС фіксує агітацію та контрагітацію у соцмережах, яка фінансується не з виборчого фонду

Всі встановлені факти будуть перевірені. Про це сьогодні, 17 липня, під час засідання Кабінету Міністрів заявив міністр внутрішніх справ Арсен Аваков.

«Ми вивчаємо усі повідомлення щодо порушень виборчого законодавства. Я ще раз підкреслюю, що МВС та Національна поліція знаходяться поза підтримки всіх, хто бере участь в парламентських виборах, незалежно від провладності чи опозиційності. Ми маємо співпрацю із Facebook, Twitter та Googlе та будемо оприлюднювати факти, коли у нас є непроплачена із виборчого фонду реклама, в том числі, і контрреклама. Це заборонено законом. Ми розглянемо і подивимось, хто це, щоб не бути голослівними», - сказав Арсен Аваков.

Нагадаємо, 16 липня поліцейські викрили депутата сільради у масовій смс-розсилці для дискредитації політичної партії «Голос». Було встановлено, що він уклав договір з  мобільним оператором на щомісячну розсилку до 25 тисяч смс-повідомлень. У повідомленнях зазначалося, що партія «Голос» не проходить відсотковий бар’єр, відтак людей провокували не голосувати за вказану партію.  Окрім контрагітації відносно опонентів, порушник використовував смс-розсилку задля агітації за політичну партію «Європейська солідарність».

Станом на 17 липня Національна поліція України зареєструвала 4843 порушень під час виборчої кампанії на позачергових виборах до Верховної Ради. Відкрито 250 кримінальних проваджень, складено 930 адміністративних протоколів.

З 15 липня усі підрозділи МВС переведені на посилений варіант несення служби.

Департамент комунікації МВС України