A
A
A

Арсен Аваков: Україна оскаржить ганебний вирок італійського суду – 24 роки ув’язнення Віталію Марківу

Сьогодні, 12 липня, суд міста Павія виніс вирок у справі українського гвардійця Віталія Марківа. Рішенням суду гвардієць засуджений до 24 років позбавлення волі.

Міністр внутрішніх справ вже заявив, що це рішення обов’язково буде оскаржене стороною захисту, а смерть італійського кореспондента Рокеллі на совісті Росії, яка і розв’язала цю війну.

«24 роки Віталію Марківу - несправедливе і ганебне рішення італійського суду. Воно буде оскаржене. Наш гвардієць і держава Україна не винні у загибелі репортера Рокеллі. Він став жертвою агресивної Росії, яка розв’язала у Слов’янську війну на Донбасі. Боротимемося далі!», - заявив Арсен Аваков.

Нагадаємо, Віталій Марків  був затриманий в Італії влітку 2017 року за інспірованим звинуваченням у причетності до загибелі італійського фотокореспондента Андреа Рокеллі 24 травня 2014 року під час бойових дій сил АТО із бойовиками-сепаратистами Гіркіна у місті Слов’янськ Донецької області. 

За свідченнями українських військових, Віталій Марків не причетний до загибелі італійського репортера Андреа Рокеллі 24 травня 2014 року. У гвардійському підрозділі тоді не було важкої зброї, а саме мінометів, вогнем яких могло бути вбито потерпілого іноземного фотографа, а сам він перебував на позиціях бойовиків проросійських незаконних збройних формувань і умисно наражав себе на небезпеку, попри офіційні рекомендації посольства Італії не їхати у зону бойових дій.

Віталій Марків ніс службу з охорони та оборони телевізійної вежі на Карачуні у секторі відповідальності протилежному від місця загибелі італійського репортера. Інтенсивність бойових дій в цьому районі була дуже високою починаючи з 2 травня, коли зведений підрозділ сил АТО у складі гвардійців із десантниками після бою і втрат зайняв панівну висоту над містом. 

Протягом 9 місяців тривали судові слухання, засідання переносили вже декілька разів – у сторони обвинувачення немає доказів його причетності до трагічної смерті журналіста. 

Навіть колишній посол Італії в Україні Фабріціо Романо підтвердив, що італійців попереджали про небезпеку поїздок на Донбас. Крім того, українська сторона веде слідство стосовно вбивства італійського громадянина. І справа досі не закрита. 

Експерт з балістики та вибухових речовин Лука Солдаті підтвердив, що на речах загиблого знайшли пошкодження-дірки, але жодна з них не є діркою від кулі. Тобто, італійська сторона також не може з 100% впевненістю заявляти, що Андреа Роккеллі був вбитий кулею. Експерт з Лука Солдаті погодився із висновками українських експертів, що смерть могла настати внаслідок вибуху гранати. 

Також сторона обвинувачення відмовилась приїздити до України для проведення додаткових слідчих дій.  Вони не цураються і використовувати відео пропагандиського змісту для доказів у суді. 

 

Департамент комунікації МВС України