A
A
A

З початку передвиборчої кампанії до поліції надійшло понад 2,8 тисячі повідомлень про порушення виборчого законодавства

Слідчими підрозділами розпочато 116 кримінальних  проваджень.  Також правоохоронці склали 572 адміністративні протоколи за фактами порушення у виборчій сфері. 

Про це сьогодні, 10 липня, повідомив заступник Голови Національної поліції Олександр Фацевич під час відеоселекторної наради за участі керівників територіальних підрозділів Нацполіції.

Учасники наради обговорили розстановку сил та засобів у кожному регіоні під час проведення парламентських виборів.

«Для забезпечення публічної безпеки та порядку під час парламентських виборів будуть сформовані зведені групи з іншими відомствами. Відтак звертаю увагу керівників  на місцях – має бути налагоджена чітка взаємодія між поліцією та військовослужбовцями Нацгвардії, рятувальниками та прикордонниками. Реагування на будь-які порушення, пов’язані з виборчим процесом, повинно бути  оперативне»,- зазначив Олександр Фацевич.

За його словами, усього з початку виборчого процесу територіальними органами Нацполіції зареєстровано 2804 заяви та повідомлення, пов’язаних з виборчим процесом. Найбільше повідомлень надійшло в місті Києві, Запорізькій та Харківській  областях.

Здебільшого зазначені факти пов’язані з незаконною агітацією – 1 904 факти, підкупом виборців – 236, хуліганством – 65 та пошкодженням майна – 62.

Загалом з початку передвиборчої кампанії поліція внесла відомості до Єдиного реєстру досудових розслідувань по 116 фактам. Зокрема, 90 кримінальних проваджень  стосуються порушень виборчого законодавства, ще 26  кримінальних  проваджень – пов’язані із проведенням виборчої кампанії. Також складено 572 адміністративні протоколи.

Найбільше протоколів – 462 – складено за виготовлення або розповсюдження друкованих матеріалів передвиборної агітації без передбаченої законодавством інформації. За порушення порядку розміщення агітаційних матеріалів чи політичної реклами або розміщення їх у заборонених законом місцях складено 62 протоколи.

 

Департамент комунікації Національної поліції України