A
A
A

Іван Варченко: Підрозділи МВС жорстко реагуватимуть на брудні технології

Сьогодні, 26 червня, під час брифінгу на Донеччині радник міністра внутрішніх справ України розповів про підготовку до проведення чесних і прозорих парламентських виборів.

Іван Варченко провів у Головному управлінні Нацполіції в Донецькій області робочу нараду з керівниками органів системи МВС і поспілкувався з журналістами. Він відзначив, що усі підпорядковані підрозділи дотримуються політичної нейтральності та закликав усіх суб’єктів виборчого процесу не порушувати чинне  законодавство.

«Всі органи системи МВС: Національна поліція, Нацгвардія, ДСНС, прикордонна та міграційна служби готові допомогти кожному кандидату, кожній політичній партії в проведенні законної виборчої кампанії. Усі спроби спотворення волевиявлення громадян будуть негайно припинятися», - наголосив Іван Варченко.

Він підкреслив, що за кожним зверненням громадян буде проведено весь комплекс заходів та надана правова оцінка. Відстежити хід розгляду свого звернення  можна у системі «Вибори-2019».

Радник міністра внутрішніх справ виділив 5 основних напрямків, на протидії яким правоохоронці зосереджують особливу увагу. Це підкуп виборців та практика формування «двійників» на виборчих округах, перешкоджання законній агітаційній діяльності (зокрема напади на кандидатів), незаконна агітація, використання адмінресурсу, фальсифікації у день виборів, в тому числі й організація «каруселей».

«Наше завдання – превентивна діяльність. Ми зацікавлені у тому, щоб запобігти порушенням. Водночас на використання брудних технологій буде жорстка реакція», - зазначив Іван Варченко.

Тимчасово виконуючий обов’язки начальника поліції Донецької області Сергій Беседа зазначив, що на охорону правопорядку на виборчих дільницях буде задіяно майже 5 тисяч працівників органів системи МВС. Усім задіяним силам буде надано можливість проголосувати та створено належні умови служби.

Станом на сьогодні на Донеччині зареєстровано 29 подій, пов’язаних із виборами. За двома відкрито кримінальні провадження (хуліганство та перешкоджання здійсненню виборчого права)

Представники МВС закликали громадян повідомляти про всі можливі факти порушень виборчого законодавства.

Відділ комунікації поліції Донецької області