A
A
A

Арсен Аваков: Добровольці «Донбасу» одними із перших стали на захист України

Рівно п’ять років тому в Україні було створено добровольчий батальйон «Донбас». Сьогодні, 29 травня, міністр внутрішніх справ Арсен Аваков привітав військовослужбовців з річницею та вручив нагороди кращим бійцям, які з 2014 року виконують найскладніші бойові завдання в складі Національної гвардії.

«Карлівка, Артемівськ, Попасна, Лисичанськ, Золоте, Первомайськ, Іловайськ, Дебальцево, Маріуполь Слов’янськ – ми пам’ятаємо кожне з цих слів. Це не просто міста та села, це віхи безчесної та жорстокої війни. Нам з вами випала честь боронити Україну. З травня 2014 року і до цього дня батальйон НГУ «Донбас» виконує бойові завдання у найгарячіших точках.  Україна покликала добровольців у найскладніший час і саме вони стали тією силою, що дала відсіч ворогу»,  - сказав  Арсен Аваков.

Міністр наголосив, що тоді не вистачало досвіду і зброї, але було нестримне бажання захистити рідну землю.

«На сході України загинули 83, поранення отримали 141 військовослужбовців «Донбасу», наших товаришів.  294 ваших побратимів отримали державні нагороди, 74  - посмертно. Я впевнений, що ви й надалі будете з честю захищати Україну! Слава Вам, Слава Україні!», - сказав він.

Тимчасово виконуючий обов’язки командувача Нацгвардії Микола Балан зазначив, що від 30 травня 2014 року наказом Головнокомандувача було створено батальйон «Донбас», але ще 25 травня більшість військовослужбовців прийняли перше бойове хрещення в Карлівці.

«За п’ять років ви набули досвіду та майстерності. Я дякую вам за службу, пишаюся, що ви у нас є. Слава Україні!», - сказав Микола Балан.

Міністр внутрішніх справ вручив відзнаку МВС «Вогнепальна зброя» підполковнику Олександру Поліщуку, капітану Олександру Сліпенькому та майору Олександру Макаєнку.

Відзнаку МВС нагрудний знак «За відзнаку в службі» отримали – сержант Вадим Удальцов, сержант Марат Грушевський, Сергій Погорілий, сержант Ігор Шевченко, старший солдат Ванда Шинкарьова.

Крім того, цінний подарунок годинник «Клейнод» отримали солдат Володимир Платонов та сержант Анна Погоріла.

Відомчу відзнаку НГУ вручили старшому солдату Ганні Дорошенко, старшому солдату Дмитру Міщенку та старшому солдату Світлані Олешко.

Зараз батальйон "Донбас" є окремим структурним підрозділом спеціального призначення що входить в ВП 3035 і постійно дислокується у Слов’янську.

 

Департамент комунікації МВС України