A
A
A

Хатія Деканоідзе: Для розслідування вбивства Павла Шеремета створено оперативну групу (ФОТО, ВІДЕО)

До неї ввійдуть працівники поліції, СБУ, а також представники ФБР в Україні. Група розглядатиме всі версії скоєння злочину, зокрема й пов’язану з професійною діяльністю загиблого журналіста. Діяльність групи координуватиме глава Національної поліції України Хатія Деканоідзе.

Про це вона повідомила під час брифінгу сьогодні, 20 липня, після наради з участю Президента України.

«Щойно глава Служби безпеки,  Генеральний прокурор і я, як глава Національної поліції, отримали дуже чіткі доручення від Президента України Петра Порошенка», – зазначила Хатія Деканоідзе.   

За її словами, зараз йде розслідування факту загибелі журналіста Павла Шеремета. Подія кваліфікована слідчими як умисне вбивство. Для розслідування цього злочину створено оперативну групу. До цієї групи увійдуть найкращі оперативники поліції і Служби безпеки, а також представники ФБР в Україні.

Хатія Деканоідзе зазначила, що поки рано говорити про напрямки слідства у кримінальному провадженні, відкритому за статтею про умисне вбивство.

«Ми розглядаємо всі версії, пов'язані, звичайно, з його діяльністю, як і інші версії. Служба безпеки працює по своїй лінії. Але групу, яка буде укомплектована нашими кращими оперативниками, координуватиму особисто я і перші особи правоохоронної системи», – зазначила Хатія Деканоідзе.

Вона також запевнила, що всі деталі, які стануть відомі правоохоронцям, вони будуть оголошувати публічно. Однак слід розуміти, що розслідування – це скрупульозне питання, найбільш пріоритетне для всіх правоохоронців.

Хатія Деканоідзе повідомила, що зараз члени оперативної групи працюють з відео з камер, встановлених на вулиці, а також опитують всіх свідків, членів сім'ї, колег. Окремо глава Нацполіції повідомила, що за дорученням Глави держави буде надано охорону Олені Притулі.

Хатія Деканоідзе закликала представників медіа і політиків не втягувати правоохоронців у політику.

«Ми повинні працювати холоднокровно, аби встановити вбивцю і щоб розуміти, з якою метою було заплановане це вбивство. Це – справа честі, адже ми повинні розуміти, хто хоче дестабілізувати ситуацію в нашій країні», – наголосила глава Нацполіції.

Хатія Деканоідзе також повідомила, що сьогодні увечері відбудеться нарада оперативної групи з участю поліції, ГПУ і СБУ. Якщо з’являться нові деталі у справі, вони будуть оприлюднені.

«Ніхто нічого не збирається приховувати. Найголовніше – ми повинні завершити нашу роботу і розслідування», – підкреслила Хатія Деканоідзе.

Департамент комунікації

Національної поліції України