A
A
A

Арсен Аваков: В італійському суді сторона обвинувачення використовує як доказ фейковий лист нібито НГУ. Це черговий прояв гібридної війни

Міністр внутрішніх справ Арсен Аваков повідомив, що у матеріалах справи гвардійця Марківа, сторона обвинувачення як доказ використовує фейковий лист нібито Національної гвардії України.

Для того, щоб спростувати це у суді міста Павія свідчення надав заступник командира-начальник штабу в/ч 3066 полковник Костянтин Рихтік. Вперше документ нібито від його імені на адресу екс-командувача НГУ Юрія Аллерова із численними помилками з’явився ще минулого року на пропагандистському російському сайті «Руська весна».

На думку авторів фальшивки, цей лист має дискредитувати перед італійським правосуддям об’єктивні покази українських свідків - військовослужбовців НГУ. Це черговий прояв гібридної війни з боку Кремля, до якої Європа ще не звикла, заявив міністр внутрішніх справ України.

«До суду надано фейковий лист з російського пропагандистського ресурсу нібито Національної гвардії України. Ви ще не звикли до цього, вам треба зрозуміти, що це звична справа у нашій гібридній війні. Це не жарти – це війна», - наголосив Арсен Аваков італійським журналістам у перерві судового засідання.

Арсен Аваков зазначив, що він поспілкувався із затриманим Віталієм Марківим. 

«З дозволу суду я поспілкувався з Віталієм, він у гарному настрої. Сказав, що служив і буде служити Україні. Ми тут для того, щоб підтримати нашого солдата. А всі провокації, які призвели до арешту Марківа два роки тому, я пов’язую з «русской весной» й війною проти України. Сьогодні тут виконуючий обов’язки командувача НГУ та чотири гвардійця, вони надають вичерпні свідчення, які повністю спростовують слова прокурора. Ми дуже розраховуємо, що нас почують. «Справа Рокеллі» в Україні розслідується зараз СБУ. Правда в тому, якщо іде війна і в момент воєнних дій на необхідній території не можна здійснити усіх слідчих дій. Тоді на територій керамічного заводу були сили незаконних проросійських бандформувань та російських кадрових військових. Ми дуже розраховуємо, що по завершенню бойових дій ці люди зможуть дати свідчення слідству», - сказав він. 

Арсен Аваков наголосив, що захист Марківа наполягає на тому, щоб сторона обвинувачення приїхала на місце події у Слов’янськ і сама переконалася у абсурдності обвинувачень на адресу нашого солдата. МВС України готове сприяти італійським правоохоронним органам  у цьому і забезпечити проведення таких слідчих дій

Міністр нагадав, що під час активної фази бойових дій на сході України, італійське посольство офіційно попереджало своїх громадян про небезпеку поїздок на Донбас. Але загиблий журналіст Андреа Рокеллі поїхав у саме пекло, на сторону бойовиків російських терористів групи Гіркіна.

Нагадаємо, керівництво МВС та НГУ сьогодні, 17 травня, дають свідчення на захист гвардійця Віталія Марківа, якого безпідставно звинувачують у вбивстві італійського журналіста.

 

Департамент комунікації МВС України