A
A
A

В.о. командувача НГУ Микола Балан дав свідчення італійському суду на захист Віталія Марківа

Генерал-лейтенант Микола Балан у травні 2014 року був одним з командирів гвардійських підрозділів у штабі АТО під час боїв із бойовиками-сепаратистами у Слов’янську. У цей час він організовував службу своїх підлеглих, зокрема гвардійців 1-го добровольчого резервного батальйону, де служив Віталій Марків.

Микола Балан розповів італійському суду про створення Національної гвардії України, її задачі та операції, зокрема під час звільнення Слов’янська у травні 2014 року. За свідченнями в.о. командувача Нацгвардії, підрозділ, де служив Віталій Марків, виконував завдання з оборони телевежі на горі Карачун у Слов’янську.

«Бійці були озброєні стрілецькою зброєю і не мали тяжкої та далекобійної зброї, якою могло бути смертельно уражено італійського журналіста Андреа Рокеллі 24 травня 2014 року. До того ж, позиція, де відповідно до наказу свого командира ніс службу Віталій Марків, мала сектор спостереження (с.Андріївка) відмінний від того, де було вбито італійського фоторепортера (залізничний переїзд перед керамічним заводом). Цю позицію на той час займали бойовики-сепаратисти очолювані російським ватажком Гіркіним. Звідти постійно обстрілювали українські підрозділи на Карачуні», - розповів Микола Балан.

Нагадаємо, італійський репортер Андреа Рокеллі загинув 24 травня 2014 від обстрілу, перебуваючи у зоні проведення АТО попри рекомендації посольства Італії не їхати у той час у Слов’янськ, через високий рівень небезпеки для цивільних осіб.

Департамент комунікації МВС України