A
A
A

Арсен Аваков: Для дискредитації українських виборів РФ використовує весь свій гібридний арсенал

Сьогодні, 21 квітня, відбулася зустріч міністра внутрішніх справ з іноземними експертами, спостерігачами від Національного демократичного інституту, БДІПЛ ОБСЄ, Посольства США в  Україні, Канадської місії спостереження світового конгресу Українців та Українського конгресового комітету Америки.

Учасники обговорили процес забезпечення публічного порядку під час проведення другого туру виборів Президента України.

«Ми відслідковуємо ситуацію з самого ранку. Сьогодні спокійніше, ніж під час першого туру. Профілактика та превенція добре спрацювали. Ми поважаємо вибір українського народу та робимо все для того, щоб все пройшло спокійно. Ми можемо забезпечити цей процес», - зауважив Арсен Аваков.

Глава МВС додав, що впродовж трьох днів спостерігається рекордна кількість недостовірних повідомлень щодо мінування великих державних об’єктів та атак на наші системи з VPN з адресами буцімто у США, Гонконзі та Китаї, а насправді з РФ.

«Ми розраховували на таку ситуацію, враховуючи весь гібридний арсенал РФ, який вона використовує задля дискредитації виборів. Знешкодили дві терористичні групи, які мали зв’язок з РФ. Наша кіберполіція провела гарну роботу, тому супротивник не має доступу до нашої системи та припинив атаки», - сказав Арсен Аваков.

Міністр внутрішніх справ повідомив, що до забезпечення публічного порядку задіяні 133 тисячі правоохоронців.

«Ситуація на адмінмежі із тимчасово окупованим Кримом залишається стабільною. На всіх трьох КПВВ з початку дня працює 7 груп ЗМІ, місія ОБСЄ. 1282 людини зареєстровано на в’їзд до України, 1040 зареєстровано на виїзд», - додав він.

Голова Національної поліції Сергій Князєв поінформував, що з початку дня станом на 19.00 до поліції надійшло 1167 заяв та повідомлень, пов’язаних з виборчим процесом.

«Зазначені факти пов’язані з незаконною агітацією, фотографуванням бюлетенів та підкупом виборців. Всі члени комісії дільниці, яка не відкрилася сьогодні у Лебединському, будуть відповідати перед законом та отримають до 7 років позбавлення волі. Маємо кілька спроб винесення бюлетенів за межі дільниць. За 15 повідомленнями відомості внесено до ЄРДР, складено 17 адміністративних протоколів», - сказав Сергій Князєв.

У свою чергу заступник Голови Національної поліції – керівник патрульної поліції Олександр Фацевич ознайомив міжнародних спостерігачів із роботою Ситуаційного центру Нацполіції.

«Центр у цілодобовому режимі займається збором, обробкою та відповідним реагуванням на інформацію про порушення під час виборів. У центрі працює інформаційно-аналітична система «Вибори 2019». Інтерактивна карта відновляється автоматично, відповідно, ми маємо оперативну інформацію по кожному регіону», - повідомив Олександр Фацевич.

За його словами, у Ситуаційному центрі знаходяться представники підрозділів Нацполіції, Державної служби з надзвичайних ситуацій, Нацгвардії, Держприкордонслужби, Державної міграційної служби, комунікаційних підрозділів відомств та представники громадянського об’єднання ОПОРА.

«Нацполіція разом з ДСНС оперативно реагують на всі повідомлення, проводять перевірки та реєструють факти до ЄРДР. Щогодини ми надаємо інформацію Департаменту комунікації МВС України  про всі події, пов’язані з виборчим процесом для оперативного інформування громадян. В кожному регіоні є дещо менші ситуаційні центри, які також працюють задля забезпечення правопорядку під час волевиявлення громадян», - підкреслив Олександр Фацевич.

Департамент комунікації МВС України

Фото Андрія Новицького та Юлії Бабич