A
A
A

Сергій Яровий: Всі підрозділи МВС виконують поставлені завдання та готові реагувати на всі позаштатні ситуації

Перший заступник міністра внутрішніх справ Сергій Яровий заявив, що всі підрозділи МВС вже охороняють безпеку і порядок під час другого туру виборів. Крім того, готові реагувати на всі позаштатні ситуації.

«Що стосується особового складу, то у нас наразі залучено – слідчо-оперативні групи, спецпідрозділи, вибухотехніки, групи діалогу та інші підрозділи. Всі виконують поставлені завдання та готові реагувати на можливі виклики. Всього 133 250 правоохоронців. Зокрема – 72 394 - Національна поліція, 7 522 військовослужбовців Національної гвардії України, 38 960 службовців ДСНС, 8 тисяч ‑ Держприкордонслужба та 1 777 Державна міграційна служба. Окрім цього,  до охорони порядку приєдналося майже 4 тисячі курсантів із навчальних закладів МВС.  Також в бойову готовність переведена авіація підрозділів МВС», ‑ заявив Сергій Яровий.

Голова Національної поліції Сергій Князєв відмітив, що станом на 9 годину не працює лише одна виборча дільниця, вона знаходиться на лінії розмежування, а саме в Лебединському.

«В Лебединському виборча комісія не приступила до роботи, там зареєстровано 680 виборців, які сьогодні права голосувати. Ми порушили кримінальне провадження за статтею 157 ККУ. Найближчим часом буде більше деталей. Крім того, а Кагарлицькому районі сталася подія, коли виборець втік з бюлетенем з виборчої дільниці. Головне завдання поліції на сьогодні – забезпечити публічну безпеку під час виборів. Тому, правоохоронці повинні постійно моніторити ситуацію та працювати на упередження, ‑ сказав Сергій Князєв.

Він наголосив, що другому туру виборів передувала велика кількість повідомлень про замінування різних об’єктів. Щоб забезпечити безпеку, було створено більше 150 вибухо-технічних груп.

Голова ДСНС відмітив, що на бойовому чергуванні знаходиться і авіація ДСНС.

«ДСНС несуть службу в посиленому режимі для забезпечення протидії пожеж і техногенним катастрофам. Підрозділи здійснюють оперативний моніторинг обстановки. Станом на цей час надзвичайних ситуацій на виборчих дільницях не зареєстровано», - зазначив Микола Чечоткін.

Заступник командуючого НГУ Микола Балан повідомив, що Національна гвардія з 19 квітня посилила охорону особливо важливих державних об’єктів. А також посилено підрозділи, які несуть службу в ООС. Крім того, забезпечено голосування особового складу.

Сергій Яровий зазначив, що складною лишається ситуація в прикордонних областях.

Перший заступник голови ДПСУ  Юрій Гресько наголосив, що прикордонники несуть службу за посиленим варіантом.

«Обстановка на кордоні стабільна, контрольована. Охорону на державному кордоні ведуть за посиленим варіантом. Прикордонники несуть службу спільно з іншими службами. Особливу увагу приділяють незаконним переміщенням та спробам контрабанди. Крім того, посилено патрулюють акваторії Чорного та Азовського морів. За минулу добу всі  КПВВ працювали у штатному режимі.  Через пенкти пропуску прослідувало 38,5 тисячі осіб та 4,8 тисячі транспортних засобів», - зазначив Юрій Гресько.

В Державній міграційній службі повідомили, що протягом п’ятниці та суботи було видано близько 12 тисяч ID – карток для того, щоб громадяни України могли реалізувати своє право волевиявлення на виборах. Крім того, сьогодні міграційна служба продовжує і сьогодні роботу. Також Міграційна служба сприяє іноземним спостерігачам, щоб вони могли безперешкодно дізнаватися про ситуацію на виборах.

Голова Міграційної служби Максим Соколюк звернувся до громадян з проханням тримати паспорти не поруч з бюлетенями. Бо під час першого туру виборів, були випадки, коли разом з бюлетенем в урну падав і паспорт.

Департамент комунікації МВС України

Фото Андрій Новицький

Олег Супрун