A
A
A

Арсен Аваков: Росія намагалася втрутитися в системи ЦВК в ніч підрахунку голосів, їй це не вдалося

Після першого туру президентських виборів, у ніч підрахунку голосів, кіберполіція зафіксувала спроби втручання у системи з боку Росії.

Про це міністр внутрішніх справ заявив під час Київського безпекового форуму.

«Ми дали нашим сусідам не так багато можливостей з технічного боку втручатися у виборчий процес. Разом з тим, в ніч підрахунку голосів ми фіксували спроби втручання в нашу систему через кіберзагрози. Це були не масові атаки. Вони розвідували можливості наших систем. Але вони в нас надійні, тут можна подякувати колегам із Держспецзв’язку, СБУ і кіберполіції», - сказав Арсен Аваков.

Міністр зазначив, що ще однією спробою з боку Кремля дестабілізувати ситуацію в Україні  - це була зустріч Бойко, Медведчука з російським прем’єром. 

«Зустріч Бойка з Медведчуком – це явна маніпуляція проросійських сил», - наголосив він.

Водночас міністр підкреслив, що питання проведення чесних виборів – це питання національної безпеки. Якби процес був не прозорим або президент обраний не легітимно, люди б вийшли на протест.

«Тоді б почався перехідний хаос. Це б в черговий раз ослабило Україну. Тут би Росія точно втрутилась. Тому треба проводити вибори так, щоб Росія не могла зробити ніяку свою провокацію»,  - зазначив він.

Своєю чергою, колишній заступник Державного секретаря з питань демократії, прав людини і праці Девід Крамер зазначив, що західні країни фіксували маніпуляції, які намагалися втілити в Україні, наприклад, закиди про те, що військовий стан покликаний відмінити вибори. Але Україна впоралась навіть з такими викликами, українці захистили свої вибори.

«Ми багато уроків винесли з вашого досвіду. З того, як ви запобігали втручанню з боку Росії. Ви маєте великий досвід на Донбасі і в Криму, але зараз ви довели, що у вас і тут великий досвід», - зазначив Девід Крамер.

 

Департамент комунікації МВС України

Фото Андрій Новицький