A
A
A

МВС буде політично нейтральним щодо обох кандидатів, які вийшли в другий тур

Про це йшлося сьогодні, 8 квітня, під час спільного брифінгу радників міністра внутрішніх справ Івана Варченка та Зоряна Шкіряка.

«Ми робили правоохоронний аналіз за результатами першого туру. Є один акцент, який змушує нас серйозно розглянути результати голосування по всій Україні - це «аномальні дільниці», - заявив Іван Варченко.

За словами радника міністра «аномальні дільниці», це ті дільниці, які за результатами голосування за кандидата відрізняються від середньостатистичної пропорції в межах виборчого округу чи в межах області.

«Ми провели аналіз практично всіх виборчих дільниць по Україні, їх майже 30 тисяч. Було зафіксовано 30 «аномальних дільниць» у Донецькій області та по кілька дільниць у Львівській, Одеській та деяких інших областях. Зазначу: їх кількість відносно незначна, вони суттєво не впливають не результати виборів, проте під час повторного голосування ми посилимо участь наших правоохоронців на таких дільницях»,- заявив радник міністра.

Також Іван Варченко наголосив, що до другого туру голосування МВС чекає від місцевої влади якісного формування списків виборців, без «мертвих душ».

«Ми б хотіли, щоб до другого туру було значно менше "мертвих душ". Щоб органи державної влади та місцевого самоврядування, на які покладена робота з формування списків виборців, якісно зробили свою роботу вже до другого туру».

«Щодо обох кандидатів, які вийшли на повторне голосування: буде дотримуватися політична нейтральність із боку системи МВС, так само як права, свободи кожного з кандидатів буде забезпечено під час агітаційної кампанії перед повторним голосуванням, так і в день голосування, і після нього», - додав Іван Варченко.

Також радник міністра зазначив, що до другого туру виборів МВС підіймає планку і просить кандидатів дотримуватися етики виборчої компанії та законності виборчого процесу.

«Під час цих виборів ми, МВС, пропонуємо нову етику політичного процесу, суть якої в наступному: діяти по закону, дотримуватися культури спілкування - відповідно, буде значно більше шансів на підтримку народом як вашої власної політичної кар’єри так і вашої команди. Адже очевидно, що надмірна агресія, зневага одне до одного, гра без правил і моралі, - безпосередньо впливають на правоохоронну ситуацію. І крім соціальної депресії, розколотої нації ми збираємо ще й додатковий «урожай» правопорушень та злочинів...», - зазначив Іван Варченко.

Радник міністра внутрішніх справ Зорян Шкіряк підкреслив, що саме позиція МВС дала можливість констатувати, що Україна вперше за всю історію незалежності провела дійсно демократичні, конкурентні та прозорі вибори.

«Наша справа думати не про чиїсь інтереси, а про інтереси українських громадян. Ми просимо команди обох кандидатів дотримуватися правил етичної політичної поведінки. Нам байдуже, хто і як веде агітацію, наша позиція жорстка та аполітична. МВС буде й надалі залишатися форпостом захисту прав і свобод кожного українця і форпостом збереження внутрішньої стабільності України. Жодних спроб дестабілізації та розривання країни зсередини ми не допустимо. Ми закликаємо до поваги, політкоректності та чесної конкурентної боротьби», - наголосив Зорян Шкіряк.

Департамент комунікації МВС України

Фото: Андрій Новицький