A
A
A

Арсен Аваков: МВС працюватиме під час другого туру виборів так само ефективно, як і під час першого

Про це сьогодні, 2 квітня, заявив міністр внутрішніх справ Арсен Аваков під час наради, присвяченої підбиттю підсумків забезпечення безпеки першого туру виборів.

«Я дякую всьому особовому складу МВС, який був залучений до роботи під час першого туру виборів. Відпрацювали дуже добре. Превенція, як символ цієї виборчої кампанії, яка зараз спрацювала - це наша основна функція. Ми добилися того, що день голосування був спокійний та врівноважений. Це підкреслили всі міжнародні спостерігачі та громадські організації. Другий тур стартує з моменту, коли ЦВК підведе підсумки першого туру голосування. Він буде достатньо складний, політичне протистояння буде нарощуватися, але це ніяким чином не має впливати на функції правоохоронців. Виборчі інституції будуть робити свою роботу, ми маємо зробити свою роботу і спрацювати 21 квітня так само ефективно, як 31 березня», - заявив Арсен Аваков.

Крім того, очільник МВС підкреслив, що кримінальні провадження, розпочаті за фактам порушення виборчого законодавства, мають бути розслідуванні і доведені до логічного завершення: «Це найкраща превенція на парламентські вибори, які пройдуть восени», - підкреслив Арсен Аваков.  

«Нашій роботі дана позитивна оцінка, але підводити підсумки можна буде лише після другого туру. Тому від сьогодні всі підрозділи МВС працюють в посиленому режимі, буде продовжувати роботу оперативний штаб», - додав перший заступник міністра Сергій Яровий.

За словами голови Національної поліції Сергія Князєва, за останні дві доби до поліції надійшло 2600 повідомлень про порушення виборчого законодавства: «Тематика повідомлень, за якими громадяни зверталися до поліції, стосувалася незаконної агітації, фотографування бюлетенів, підкупу виборців, пошкодження бюлетенів, неправдивого замінування приміщень та інше. На сьогодні 71 повідомлення кваліфіковане як кримінальне правопорушення і ми, зі слідчими підрозділами, також оперативниками, маємо максимально провести слідчі дії і закінчити кримінальні провадження, притягнувши винних до відповідальності», - зауважив Сергій Князєв.

«Національна гвардія, у взаємодії із поліцією та рятувальниками, виконала поставлені задачі із забезпечення правопорядку під час виборів згідно плану. До служби були залучені 8213 особового складу, про те нажаль ми мали втрати. Внаслідок ДТП в Одесі один військовослужбовець НГУ загинув, двоє отримали травми. Клопочу про представлення їх до державних нагород», - сказав командувач НГУ Юрій Аллєров.

Також до цілодобового чергування у день голосування були залучені 1800 осіб особового складу Державної міграційної служби:

«Впродовж суботи-неділі громадянам України було видано понад 11 тисяч ID-карток. Забезпечення своєчасне надання інформації щодо реєстрації виборців. Системно проводилися інформаційні компанії для роз’яснення щодо документів, які дають право на отримання виборчого бюлетеня»,- зазначила перший заступник голови ДМС Наталія Науменко.

«У день виборів ДПСУ працювала в поселеному режимі спільно з колегами. Практично за добу оформлено 100 адміністративних та 4 кримінальних проваджень за незаконне пересікання кордону, затримано 6 осіб. Обґрунтовано відмовлено в пропуску 87 іноземцям. Виявлено 25 одиниць зброї. До роботи залучалось 7000 прикордонників»,- повідомив глава Державної прикордонної служби Петро Цигикал.

Як повідомив глава ДСНС Микола Чечоткін, близько 30000 осіб несли службу на виборчих дільницях:

«Превентивними заходами не допущено виникнення надзвичайних ситуацій на об’єктах, залучених до виборчого процесу. Здійснюється цілодобовий моніторинг. Піротехніки забезпечили оперативне реагування щодо повідомлення про замінування. 39 тис осіб і 2800 одиниць техніки несли службу в посиленому режимі», - сказав Микола Чечоткін.

Департамент комунікації МВС України 

Фото: Андрій Новицький