A
A
A

Сергій Яровий: Підрозділи МВС забезпечили правопорядок на виборах і продовжують свою роботу після закриття дільниць

Перший заступник міністра внутрішніх справ Сергій Яровий заявив, що під час голосування підрозділи МВС впорались з покладеними на них обов’язками щодо забезпечення публічної безпеки та дотримання виборчого законодавства. Однак, робота правоохоронців не припиняється навіть після закриття дільниць

«Я хотів підсумувати, що якихось серйозних порушень не відбулося. Особовий склад всіх підрозділів впорався з покладеними на них завданнями. Що стосується порушень виборчого законодавства, то маємо наступні цифри – 1927 заяв та повідомлень, зареєстровано 17 протоколів про адмінпорушення та внесено 31 справу до ЄРДР. Підрозділи МВС продовжують свою роботу і після закриття виборчих дільниць.», - сказав Сергій Яровий.

Своєю чергою, голова Національної поліції Сергій Князєв наголосив, що працівники поліції фіксували усі заяви та звернення про порушення виборчих прав.

«Левова частка всіх повідомлень  - це 95%  - порушення виборчих прав. Найбільше їх зареєстровано у Дніпропетровській області – 282, у місті Києві – 238, Донецькій області – 182, Одеській – 179, Харківській – 176, Полтавській – 89, Сумській – 81, Вінницькій – 66, Київській – 63, Житомирській та Луганській – по 61, Миколаївській – 55, Чернігівській – 51, Запорізькій – 49, Тернопільській – 42», - сказав Сергій Князєв.

Він додав, що органами поліції складено 18 адміністративних протоколів, з яких: 5 за ст. 179 КУпАП (Розпивання, алкогольних напоїв або перебування в нетверезому стані на робочому місці); 4 за ст. 178 КУпАП (Розпивання алкогольних напоїв у громадському місці); 3 за ст. 212-10 КУпАП (Порушення обмежень щодо ведення передвиборної агітації, агітація в день проведення референдуму); 2 за ст. 173 КУпАП (Дрібне хуліганство); 4 за ст. 183 КУпАП (Завідомо неправдивий виклик спеціальних служб); 1 за ст. 212-20 (Порушення порядку опублікування документів, пов'язаних з підготовкою і проведенням виборів, референдуму).

Крім того, поліція зафіксувала випадки, коли Інтернеті публікували протоколи з дільниці з підписами і печатками комісій, ще до їх закриття.

Очільник Нацполіції відмітив, що до поліції надходили повідомлення про замінування дільниць. Таких заяв було аж 18.

«Найбільше було в Дніпропетровській області  - 11. Поліція області відзвітувала, що всі повідомлення перевірені та були відслідковані трафіки осіб, які телефонували, всі дзвінки надійшли з території Росії. Було внесено три кримінальні провадження до ЄРДР за статтею «Теракт» і передані до СБУ», - підкреслив Сергій Князєв.

Також поліція зафіксувала випадок, коли громадянин намагався з’їсти бюлетень. Винуватець буде притягнутий до відповідальності.

Очільник поліції зазначив, що у Донецькій області правоохоронці зафіксували повідомлення про замінований автомобіль. Але вже під час огляду транспортного засобу правоохоронці вилучили бюлетені, які помічені на користь одного із кандидатів.

Представник громадянскької мережі ОПОРА Ольга Кацюруба зазначила, що поліція оперативно і професійно реагувала на факти порушення виборчого законодавства.

«Громадська мережа ОПОРА співпрацювала з МВС і Національною поліцією у питаннях, що стосувалися порушень виборчого законодавства. Ми також були присутні у ситуаційних центрах. Ми можемо констатувати, що порушень під час проведення голосування було не більше, аніж на попередніх виборах. Якщо говорити статистично, то результат відрізняється на 1-2%. І в більшості випадків працівники правоохоронних органів реагували на ці факти згідно з інструкціями», - зазначила вона.  

Департамент комунікації МВС України