A
A
A

Виборцям, які отримували матеріальну допомогу з ознаками підкупу, нагадують, що вони мають «правильно» проголосувати, - Володимир Філенко

Нацполіція зацікавилась цими фактами і шукає підстави для правової кваліфікації. Про це сьогодні, 31 березня, повідомив радник міністра внутрішніх справ Володимир Філенко.  

Ми не одноразово повідомляли, що серед форм фальсифікації, які відбувалася під час виборчої кампанії, була досить розповсюджена така форма, як надання матеріальної допомоги органами місцевої влади. Кількість осіб, які отримали матеріальну допомогу, за звичай по одній тисячі гривень, збільшилася в десятки разів. Особливо це було масово в Дніпрі і у Василькові на Київщині. Ця матеріальна допомога надавалася, як правило, з порушенням загальноприйнятих правил надання такої допомоги, що нам давало підставу кваліфікувати це як прихований підкуп виборців.  І це звичайно співпало із розпалом  виборчої кампанії», - сказав Володимир Філенко.

За його словами, сьогодні виборці, які раніше отримали матеріальну допомогу, яку місцева влада видавала з порушеннями, отримають телефоні дзвінки із нагадуванням, що вони мають «правильно» проголосувати.

«Сьогодні стала фактом така обставина: нам сигналізує громадськість з міста Васильків, спостерігачі, що відбувається масовий обдзвін тих людей, які отримали таку допомогу і їм нагадують, що їх не забули і вони теж мають не забути сходити на дільниці і «правильно» проголосувати», - заявив Володимир Філенко.

«Національна поліція зацікавилася цими фактами і ми зараз будемо шукати підстав правової кваліфікації розвитку даного порушення», - підкреслив радник міністра.

Департамент комунікації МВС України