A
A
A

Олег Слободян: російські прикордонники зупиняють громадян, які їдуть з окупованого Криму, не виключено, що вони не дадуть проголосувати

Радник голови Державної прикордонної служби Олег Слободян заявив, що кількість громадян, які перетинають адміністративну межу з окупованим Кримом зменшилась в порівнянні з минулим тижнем. Крім того, стало відомо, що прикордонники країни-окупанта зупиняють громадян і запитують мету поїздки на материк.

«Ми отримали інформацію, що прикордонники країни-окупанта зупиняють українців, які їдуть на материк, запитують у них мету поїздки. У нас немає інформації, чи повернули вони когось хто заявив, що він їде голосувати, але з великою долею ймовірності можна припустити, що вони не дають проголосувати»,- зазначив Олег Слободян.

Він наголосив, що всі підрозділи працюють в штатному режимі, охорона кордону здійснюється посилено. Загалом, на охорону кордону вийшло понад сім тисяч особового складу. Ще 1 300 осіб знаходиться в резерві. Крім цього, на охорону морських кордонів вийшли наші морські підрозділи. Декілька катерно-корабельних груп здійснюють охорону морських рубежів у Чорному і Азовському морях. Забезпечено також можливість голосування для особового складу, який несе службу на острові Зміїний.

«Якщо говорити про тенденції перетину кордону чи лінії розмежування, то суттєвого збільшення кількості осіб, які перетинають кордон, адміністративну межу чи лінію розмежування ми не спостерігаємо. А в зоні ООС навпаки, зменшено кількості пасажиропотоку в півтори- два рази, ніж це було тиждень тому»,  - зазначив  він.

 

Департамент комунікації МВС України