A
A
A

Поліція фіксує чотири найпоширеніші схеми підкупу виборців – Максим Цуцкірідзе

Про це заступник начальника Головного слідчого управління Національної поліції України повідомив сьогодні, 22 березня. Всього з початку виборчої кампанії слідчі поліції відкрили 193 кримінальні провадження за порушення у цій сфері.

Максим Цуцкірідзе зазначив, що із загальної кількості відкритих кримінальних проваджень 87 безпосередньо пов’язані із виборчим процесом. Ще 106 є злочинами загальнокримінальної спрямованості, які також у певній мірі порушують виборчі права громадян.

«Найбільше кримінальних правопорушень зафіксовано слідчими Національної поліції у місті Києві – 35, Чернігівській області – 17, Черкаській та Одеській – по 15, Кіровоградській та Дніпропетровській – по 11 порушень. На цей час повідомлено про підозру 24 особам в 15 кримінальних провадженнях. До суду направлено чотири кримінальні провадження з обвинувальними актами», – сказав заступник начальника Головного слідчого управління Нацполіції.

За його словами, серед загальнокримінальних правопорушень найбільше зафіксовано фактів хуліганства. Зокрема, йдеться про пошкодження рекламних конструкцій, агітаційних наметів тощо. Що стосується безпосередньо виборчого законодавства, за його словами, найбільше зареєстровано фактів підкупу виборців. 

«Перша схема – збір анкетних даних громадян під приводом проведення соціальних опитувань, анкетувань. Паралельно ставляться питання щодо пріоритетності якогось із кандидатів у президенти. Якщо хтось вагається, ці «анкетологи» намагаються переконати людину на користь іншого кандидата», – розповів Максим Цуцкірідзе.

Він додав, що друга схема стосується здійснення телефонних дзвінків з пропозицією проголосувати за того чи іншого кандидата. Третя – надання подарунків з агітаційною символікою.

«Як у нас передбачає законодавство, якщо вартість подарунку перевищує 58 гривень, то це – підкуп, а не агітаційні залучення. Остання схема, яку ми зафіксували, – виплата матеріальної допомоги під приводом та за умови голосування за певного кандидата. Це все зафіксовано, проводяться розслідування», – повідомив Максим Цуцкірідзе. 

На сьогодні поліція склала 605 адміністративних протоколів. До адмінвідповідальності притягнуто 85 осіб. 

 

Департамент комунікації

Національної поліції України