A
A
A

Вони першими прийняли удар: українських добровольців нагородили у Слов’янську

Сьогодні, 14 березня, гвардійці батальйону спеціального призначення «Донбас», окремого загону спеціального призначення «Азов», батальйону оперативного призначення імені генерала-майора Сергія Кульчицького отримали державні та відомчі нагороди. Церемонія нагородження відбулася у військовій частині 3035.

«Віра – складна наука, але я знаю, що для будь-якого чоловіка є три принципи, якими він має жити: не зрадити Державу, не зрадити свою сім’ю, не зрадити своїх побратимів, які воювали з ним, помирали в боях за ці принципи», – наголосив під час нагородження заступник міністра внутрішніх справ Вадим Троян.

Своєю чергою, заступник командувача Нацгвардії Микола Балан, зауважив, що поки українська армія була недієздатна, саме добровольці першими стали на захист країни. «П’ять років тому в цей час вже йшла анексія Криму, вже були спроби розхитати ситуацію не тільки на сході України, але й від сходу до заходу, від півночі до півдня. І саме завдяки добровольцям ми змогли стабілізувати ситуацію», ‑ зазначив він.

Церемонія нагородження розпочалася з передачі відзнак дітям та дружинам загиблих. Відтак нагороди отримали учасники іловайських, дебальцевських та широкинських подій.

Після завершення урочистостей на території Слов’янського полку українські захисники та почесні гості вшанували пам’ять загиблих учасників Антитерористичної операції. Гвардійці поклали квіти до пам’ятних знаків та меморіалів поблизу Семенівки, на горі Карачун та Скорботного Хреста на місці загибелі генерал-майора Сергія Кульчицького з бійцями Нацгвардії, спецпризначенцями МВС та членами екіпажу гвардійського вертольоту.

За матеріалами прес-служби НГУ