A
A
A

У МВС працюють над вирішенням проблеми з перетином кордону Держави Ізраїль для наших громадян

Про шляхи вирішення проблемних питань, пов’язаних з імплементацією українсько-ізраїльської Угоди про відмову від візових вимог для осіб, які користуються паспортами громадянина або службовими паспортами України та Держави Ізраїль від 21.07.2010 йшлося сьогодні, 13 березня, під час зустрічі заступника міністра внутрішніх справ Тетяни Ковальчук з Надзвичайним і Повноважним Послом Держави Ізраїль в Україні Джоелем Ліоном.

«Угода є важливим набутком і базою українських-ізраїльських гуманітарних взаємин, покликаних сприяти міжлюдській комунікації і налагодженню стратегічного рівня міждержавної взаємодії у багатьох сферах», - переконана Тетяна Ковальчук, наголосивши на завданні обох сторін мінімізувати значну кількість відмов у в’їзді в Ізраїль громадянам України, а також зняти решту дотичних питань, зокрема, не завжди толерантне ставлення до наших співвітчизників з боку представників ізраїльських властей в аеропорту імені Бен-Ґуріона.

За даними Державної прикордонної служби України, з понад 130 тисяч українських громадян, що прямували в Ізраїль у минулому році, понад 3,5 тисячі не були допущені на територію цієї країни. Влада Ізраїлю пояснює такі дії тим, що дедалі більше громадян колишнього СРСР, з якими Ізраїль має угоди про безвіз (Росія, Україна, Білорусь та Грузія), намагаються незаконно осісти в країні.

«Уряд Ізраїль рішуче налаштований і надалі боронити наші кордони від нелегальних мігрантів», - зазначив Джоель Ліон, зауваживши, що і з боку українських прикордонників часто виносяться рішення про недопуск в нашу державу ізраїльських громадян, хоча обидві цифри і неспівставні.

При цьому Посол запевнив про готовність ізраїльської сторони до продовження пошуку взаємоприйнятних адекватних рішень з метою виправлення ситуації. Пан Ліон передав офіційний лист-запрошення міністру Арсену Авакову від міністра внутрішніх справ Держави Ізраїль Аріє Дері відвідати Єрусалим найближчим часом з метою продовження розпочатого в 2017 році діалогу з проблематики безвізу.

Співрозмовники погодилися з тим, що теперішні методи боротьби з нелегальним працевлаштуванням українських громадян в Ізраїлі шляхом алгоритму вибіркового і незрозумілого контролю пасажирів в аеропорту не цілком досягають бажаного результату. При цьому відмову у в’їзді отримують чимало законослухняних громадян, яких апріорі одразу по прильоту в Тель-Авів бездоказово визначають «потенційними нелегалами».

На думку Тетяни Ковальчук, одним із прийнятних підходів до вирішення проблеми нелегальної трудової міграції в Ізраїль українських громадян є розвиток нашого співробітництва у рамках уже підписаної Угоди про тимчасове працевлаштування українських працівників у будівельну галузь на ринку праці Ізраїлю, а також розширення її на решту сфер ізраїльського ринку праці, де є затребуваними працівники-іноземці.

Українська сторона, як запевнила заступник міністра, готова до спільних і злагоджених дій з метою викриття та припинення каналів нелегального працевлаштування в Ізраїлі, оскільки такі методи вербування і трансферу українських громадян почасти можуть межувати і з проблемами кримінального характеру, наприклад, торгівлею людьми тощо.

Посол Ізраїлю запевнив, що всі пропозиції МВС, які він особисто вважає достатньо конструктивними, будуть уважно вивчені ізраїльською стороною.