A
A
A

Офіційна заява Міністерства внутрішніх справ України щодо позиції СБУ

У понеділок, 4 березня, до чергової частини Шевченківського відділу поліції у м. Києві надійшло  повідомлення про те, що у світлу пору доби група невідомих осіб вчиняє незрозумілі підозрілі дії на даху будинку по вул. Білоруська, 26.

А саме: протягають на горищі і даху дроти, встановлюють нове обладнання. При цьому обладнання та їхні дії з ним, за словами заявників, явно не були схожі на роботу техпрацівників сервісних служб, які облаштовують звичайні кабельні чи мобільні комунікаційні мережі.

На місце виїхав спочатку екіпаж патрульної поліції, а згодом слідчо-оперативна група, яка знайшла на даху та горищі підозрілу технічну апаратуру.

Після обстеження її кінологами на предмет виявлення вибухівки, було прийнято рішення про її вилучення та додаткову перевірку в райвідділі поліції.

Після проведення попереднього огляду спеціалістами з’ясувалося, що це спеціальна технічна апаратура для дистанційного аудіо-візуального контролю приміщення, яка може використовуватись винятково суб’єктами оперативно-розшукової діяльності або ж приватними особами у протиправних цілях.

На жаль, у МВС немає штатних посад чаклунів, мольфарів та екстрасенсів, які б завчасно повідомляли співробітників поліції про те, що у будинку за адресою: вул. Білоруська, 26, 4-го березня СБУ проводить за ухвалою суду таємні негласні слідчо-розшукові дії із встановленням спеціальної технічної апаратури аудіо-візуального контролю.

Для нас велика несподіванка дізнатися із офіційної заяви СБУ про те, що спецслужба буцімто заздалегідь повідомляла МВС про здійснення таємних оперативних заходів. Адже, відповідно до законодавства, про це мають право знати лише дотичні особи зі спеціальним допуском.

У зв’язку із цим повідомляємо, що Міністерство внутрішніх справ та Національна поліція України жодним чином не втручаються в роботу дружнього правоохоронного органу спеціального призначення.

Працівники Національної поліції  у рамках чинного законодавства виконують свої обов`язки, реагуючи на заяви громадян про можливу небезпеку поруч з їхнім житлом чи офісом.

МВС, своєю чергою, рекомендує колегам з СБУ перевірити якість виконання своїми працівниками оперативних завдань із розміщення спеціальної апаратури аудіо-візуального контролю, аби у майбутньому не допустити виявлення та фіксації таких робіт звичайними охоронцями чи іншими уважними спостерігачами просто з вікон сусідньої будівлі. Адже це може бути прямою загрозою національній безпеці держави, захист якої, відповідно до закону, забезпечує Служба безпеки України.

А важливіше України та її безпеки немає нічого. 

Ми всі працюємо заради неї!