A
A
A

Арсен Аваков: МВС фіксує вшестеро більше в’їздів з окупованих територій Донбасу. Ми пильнуємо, аби не допустити фальсифікацій

Міністр внутрішніх справ Арсен Аваков заявив, що з самого початку виборчої кампанії фахівці міністерства почали фіксувати високу активність на пунктах пропуску з тимчасово окупованою територією.

«Ми спостерігали в перші дні виборчого процесу надзвичайну активність на пунктах пропуску з тимчасово окупованою територією. Коли наші громадяни, які проживають в ОРДЛО, в шість раз активніше перетинали лінію розмежування, щоб зареєструватися для участі у виборах. Що це? Бажання проголосувати чи щось інше? Неодноразово ми проводили консультації з нашими колегами з СБУ. Дуже сподіваюсь, що не буде ніяких несподіванок», - заявив Арсен Аваков.

Своєю чергою, міністр юстиції Павло Петренко заявив, що 47% молодих українців, які вперше голосують, не знають, як змінити виборчу адресу. 60% переселенців, а таких близько півтора мільйони, не знають, яким чином їм проголосувати. Тому Мін`юст запустив інформаційну кампанію, щоб всі знали, що вони мають право голосувати.

«Ми зараз фіксуємо, що дуже багато людей змінюють адресу для голосування. Переважно це в Донецькій, Луганській областях та місті Києві. Саме там, де найбільше переселенців проживає», - розповів міністр юстиції.

Міністр внутрішніх справ Арсен Аваков відмітив, що люди, які проживають на окупованій території можуть зіткнутися з перепонами з боку окупантів у день виборів.

«Насправді ситуація з голосуванням для українців на окупованій території – це трагедія. КПВВ з нашого боку будуть пропускати людей. Але, це займе багато часу: приїхати, проголосувати і повернутись. Думаю, що окупанти будуть перешкоджати цьому процесу», - наголосив він.

 

Департамент комунікації МВС України