A
A
A

На узбережжі Азовського моря будуть встановлені сучасні радіолокаційні комплекси та системи відеоспостереження

Про це повідомив помічник Голови Державної прикордонної служби України Олег Слободян на брифінгу в інформаційному агентстві «Укрінформ» наголошуючи на нарощуванні морської складової.

«У зв’язку із новим витком агресії Росії в Азовському та Чорному морях, Держприкордонслужба України змушена була перебудувати систему охорони та оборони морських рубежів і посилити морську складову своєї діяльності», - сказав Олег Слободян.

Він наголосив, що минулого року зокрема розгорнуто Регіонального управління морської охорони, усі морські підрозділи – від Дунаю до Азова, тепер виведені під одне командування в рамках спільного задуму зі штабом ООС та ВМС ЗСУ України. Також відбувається збільшення кількості відділів спеціальних дій на воді, їх комплектування та навчання персоналу, реорганізація існуючих підрозділів тощо. Минулого тижня на урядовому рівні підтримано та реалізовано ініціативу Адміністрації Держприкордонслужби щодо створення ще одного загону морської охорони в м. Ізмаїл.

«Кораблі Морської охорони разом із корабельно-катерним складом ВМС ЗСУ в Азовському морі відпрацьовують комплекс заходів, які проводились за планом керівництва ООС та були спрямовані на контроль та забезпечення дотримання суднами всіх типів режиму закритого для плавання району. А насамкінець перейшли до патрулювання та відстеження обстановки в Маріупольському районі в рамках завдань національної безпеки», - сказав помічник Голови Державної прикордонної служби України.

Олег Слободян також відмітив, що вже цього року кораблі ДПСУ здійснили понад 30 виходів в море, оглянули 20 суден, відпрацювали близько 10 бойових вправ та понад 60 тактичних завдань.

Окремо Олег Слободян акцентував увагу на заходах з удосконалення системи висвітлення надводної обстановки.

«Це стосується і узбережжя Азовського моря, де на даний час на 5 постах технічного спостереження вже встановлені 5 нових прикордонних веж та модулів для несення служби. Вже цього року на цих об’єктах планується встановити сучасні радіолокаційні комплекси та системи відеоспостереження. Це дозволить прикордонникам ефективно спостерігати за надводною обстановкою та своєчасно виявляти цілі на значних відстанях. Так мала ціль (катер, човен) за сприятливих погодних умов може бути виявлена на відстані до 12 миль», - сказав Голова відомства.

Прес-служба ДПСУ