A
A
A

Питання протидії злочинності на ґрунті ненависті обговорили в МВС з представниками Amnesty International

Йшлося про стан розслідування конкретних випадків, задокументованих організацією протягом 2017-2019 рр., забезпечення громадянських прав на мирний протест, безпеку учасників зібрань тощо.  

На думку правозахисників, дієвим методом боротьби з таким типом злочинів є справедливе покарання за їхнє вчинення. Натомість, за словами старшого директора офісу Генерального секретаря Amnesty International К.О’Куанахайна, у справах про злочини на ґрунті ненависті часто застосовується стаття за хуліганство, у якій не розкриваються мотиви, що скеровують злочинця.

«Цю тенденцію не можна вважати належним реагуванням на злочини на ґрунті ненависті, бо подібна кваліфікація злочину ігнорує мотивацію упередженням і нівелює відмінності між звичайними злочинами та злочинами на ґрунті ненависті», - вважає К.О’Куанахайн.

На переконання К.О’Куанахайна, дії влади у відповідь на злочини, які вчинюються на ґрунті ненависті, набудуть ефективного характеру лише за обізнаності щодо природи і поширеності цього явища, а також їхнього ефективного розслідування і покарання.

У цьому зв’язку представники Amnesty International позитивно відзначили існуючу в НПУ практику спеціалізованої підготовки українських поліцейських за участю міжнародних партнерів. «Завдяки таким заняттям поліцейські краще знатимуться на глибинних суспільних явищах, розпізнаватимуть злочини на ґрунті ненависті та опанують навички ефективного на них реагування».

У свою чергу представники МВС наголосили на важливості і зацікавленні у прямому діалозі з громадськими організаціями, які відіграють незамінну роль у підвищенні рівня обізнаності суспільства про злочини на ґрунті ненависті, в підтримці потерпілих і в діях, спрямованих на превенцію та забезпечення ефективнішого реагування на злочини, вчинені на ґрунті ненависті. Моніторингова діяльність громадянського суспільства дає Національній поліції додаткову цінну інформацію про частотність і наслідки злочинів на ґрунті ненависті, особливо за відсутності офіційної або спеціальної системи збирання даних про такі злочини.

Amnesty International («Міжнародна амністія») — неурядова організація, заснована у Великій Британії у 1961 році, що має на меті проведення досліджень та дій, спрямованих на попередження та припинення грубих порушень прав людини, а також допомогу тим, чиї права вже були порушені.