A
A
A

Іван Варченко: «Завдання поліції під час виборів – забезпечити правопорядок для спокійного волевиявлення громадян, реагувати на всі повідомлення про правопорушення і не допустити провокацій»

Про готовність силових структур Херсонщини забезпечити безпеку громадян під час виборчого процесу, а також прозорі та чесні вибори, йшлося на робочій нараді під головуванням радника Міністра внутрішніх справ України Івана Варченка за участю керівного складу Головного управління Національної поліції Херсонщини, керівників структурних і територіальних підрозділів поліції області, Державної служби з надзвичайних ситуацій, Державної міграційної служби, Головного управління Національної поліції в АР Крим,  Національної гвардії, прикордонників та громадського омбудсмена із захисту виборчих прав людини Громадянської мережі ОПОРА В’ячеслава Гусакова.

Радник Міністра внутрішніх справ України закликав поліцію та інші органи, діяльність яких координується МВС, виконати основні завдання:

- дотримуватися політичної нейтральності, рівного та однакового підходу по відношенню до кожного кандидата на пост Президента України, не давати преференцій будь-яких політичним силам;

- реагувати на всі звернення та повідомлення, в тому числі найдрібніші, про порушення виборчого законодавства;

- вести діалог з громадянами, передвиборчими штабами, спостерігачами за виборчою компанією та громадськими організаціями щодо недопущення порушення виборчого законодавства.

- У Законі України «Про вибори Президента України» йдеться про те, що органи державної влади, органи місцевого самоврядування, посадові і службові особи, правоохоронні органи та суди зобов’язані дотримуватися політичної нейтральності, рівного і неупередженого ставлення до кожного з кандидатів у Президенти України, - зазначив радник Міністра. – Тож поліція у своїй діяльності неухильно дотримується політичної нейтральності та діє виключно в рамках своїх повноважень.

Іван Варченко нагадав присутнім про криміналізацію статей щодо порушень виборчого законодавства. Згідно зі ст.160 Кримінального кодексу України «Підкуп виборця, учасника референдуму» відповідальність настає не лише за підкуп виборця, а й за прийняття неправомірної вигоди. Тож, за підкуп виборця передбачено обмеження або позбавлення волі до 3-х років. А виборцю, який прийняв неправомірну вигоду - штраф, виправні роботи або обмеження волі до 2-х років. Також, забороняється оплата за агітаційну роботу, яка, згідно з законом, має відбуватися виключно на волонтерських засадах.

- Наше завдання – фіксувати усі правопорушення, оперативно реагувати на них, охороняти правопорядок, не допустити провокацій, сприяти безпечному та вільному волевиявленню виборців, - на цьому акцентував радник Міністра Іван Варченко. – Поліція захищає громадян і Закон, а не інтереси певних кандидатів чи партій.

Начальникам територіальних підрозділів поліції області Іван Варченко порадив підтримувати зв’язок з керівниками штабів політичних партій, районними державними адміністраціями для вчасного та швидкого реагування на повідомлення про можливі порушення виборчого законодавства.

Також Іван Варченко наголосив, що поліція не допустить провокацій під час мирних зібрань громадян, зустрічей кандидатів у Президенти з виборцями та самих виборів. До громадян, які матимуть при собі заборонені предмети та заважатимуть спокійному волевиявленню, будуть застосовані поліцейські заходи примусу.

Про результати роботи поліції Херсонщини по реагуванню на повідомлення щодо порушення виборчого законодавства присутнім доповів т.в.о. начальника обласного главку поліції Микола Цап. 

- В Головному управлінні Національної поліції в Херсонській області створені оперативний штаб та робоча група, які здійснюють моніторинг, аналізують та реагують на інформацію про порушення виборчого законодавства. Ми об’єднали зусилля з силовими структурами, органами влади та місцевого самоврядування для протидії фальсифікації виборів, забезпечення чесного і вільного волевиявлення громадян.

Микола Цап запевнив радника Міністра, що поліція області реєструє всі без виключення заяви і повідомлення, пов’язані з виборами. Вони перевіряються та за ними приймаються рішення згідно з чинним законодавством. Всього з початку передвиборчої агітації до підрозділів поліції Херсонської області надійшло 32 повідомлення про можливі порушення виборчого процесу, складено 14 адміністративних протоколів. Перевіряється інформація щодо незаконної агітації на 67 білбордах та можливий підкуп виборців. Найбільше порушень відбувається в обласному центрі.

Присутній на нараді т.в.о. начальника Головного управління Національної поліції в АР Крим Андрій Бондаренко повідомив, що громадяни України, які проживають на території АР Крим, можуть проголосувати, завчасно подавши заяву до органу ведення Держреєстру виборців. У заяві слід вказати місце розташування виборчої дільниці, яку громадянин просить визначити місцем його голосування.

Наприкінці зустрічі радник Міністра Іван Варченко вкотре нагадав силовикам про  запобігання провокаціям та підкупу громадян, щоб вибори відбулися чесно, прозоро, з дотриманням законності і демократичних стандартів.

 

Відділ комунікації поліції Херсонської області