A
A
A

Цифра тижня: 17 осіб затримано за хабарництво та складено 245 адмінпротоколів про корупцію (ФОТО)

Упродовж тижня працівники Департаменту захисту економіки Нацполіції спільно з іншими правоохоронними органами припинили діяльність 12 корупційних схем. Окрім того, складено 245 протоколів про вчинення правопорушень, пов’язаних з корупцією відносно 170 осіб. 
Співробітники Департаменту здійснюють документування посадових та службових осіб усіх рівнів у різних галузях економіки та сфер життєдіяльності, починаючи від «побутової» корупції і до осіб, що займають особливо відповідальне становище. Цього тижня посадових осіб було затримано за організацію ними системи «відкатів» та за вирішення питань, що входять до їх компетенції, а також за спробу підкупу працівників територіальних управлінь захисту економіки. 

У першому випадку суб’єкти господарювання, які мали намір отримати кошти за виконані по договору роботи або укласти договір, повинні були заплатити посадовцям певну суму. 

Наприклад, за організацію таких корупційних схем були затримані керівник та юрист Державного підприємства «Донецький облавтодор», які одержали 300 тисяч гривень, один із керівників Південного міжрегіонального управління з питань виконання кримінальних покарань та пробації Міністерства юстиції в Одеській області. Також були затримані два представники керівництва Голопристанської виправної колонії № 7 та Дар’ївської виправної колонії № 10, які отримали неправомірної вигоди на загальну суму 96,6 тисяч гривень. Окрім того, затриманий начальник відділу освіти, молоді та спорту однієї з районних державних адміністрацій м. Дніпро, отримав 18 тисяч гривень «відкату».

Що стосується вирішення питань, що входять до компетенції посадових осіб, то в «поле зору» оперативних працівників потрапили:

–    головний спеціаліст управління державної власності Міністерства регіонального розвитку, будівництва та житлово-комунального господарства України, який вимагав та отримав через посередника 5 000 доларів США за надання в оренду майна;
–    інспектор прикордонної служби пункту пропуску «Лужанка» на Закарпатті, що отримав за переміщення товарів без їх митного оформлення 1000 доларів США;
–    начальник районного відділу управління ДСНС у Львівській області: працевлаштування громадянина на службу оцінив у 1 000 доларів США;
–    начальник відділення виправної колонії в Рівненській області, який одержав 700 доларів США за пом'якшення режиму відбування покарання;
–    брокер з Чернівецької області, яка за 15 тисяч гривень пообіцяла прискорену процедуру розмитнення автівки на іноземній реєстрації шляхом впливу на посадових осіб Чернівецької митниці ДФС;
–    секретар однієї з міських рад на Хмельниччині, що за 6 тисяч гривень пообіцяла підприємцю продовжити його дозвіл на здійснення підприємницької діяльності;
–    начальник відділу державної установи Донеччини, який за видачу сертифікату на продукцію отримав 5 500 гривень.

Серед затриманих осіб також є громадяни, які порушили норми адміністративного та кримінального законодавства. Затримання таких громадян відбулися у Києві та Львові. 

Так, у Києві затримали адвоката депутата Київської обласної ради, який порушив ряд норм антикорупційного законодавства і на якого чекала адміністративна відповідальність, за 1000 доларів США хотів домовитися з керівником профільного відділу управління захисту економіки в Київській області, аби той не складав відносно останнього адмінпротокол.

У Львові керівник одного з підприємств намагався передати  2 тисячі доларів США працівникам Управління захисту економіки за непритягнення його та його дружини до кримінальної відповідальності у кримінальному провадженні, відкритому за фактами розкрадання бюджетних коштів, виділених для капітального ремонту автодороги Львівщини.

Більшість фігурантів справ призначили зустрічі на кінець робочого тижня. Саме 11 січня було затримано 11 осіб.

Загалом упродовж тижня затримано 17 осіб за хабарництво. Сума неправомірної вигоди становила 792,5 тисяч гривень. Наразі 6 особам вже повідомлено про підозру у вчиненні злочину. У судах тривають розгляди з приводу обрання фігурантам запобіжних заходів. 

Окрім того, складено 245 протоколів про вчинення правопорушень, пов’язаних з корупцією відносно 170 осіб.

Нагадуємо, що упродовж минулого тижня було затримано дев’ять посадовців на хабарі у понад 450 тисяч гривень та 164 адміністративні протоколи про вчинення правопорушень, пов’язаних з корупцією.


Департамент захисту економіки
Національної поліції України
тел.довіри (098) 103-96-59
dze@ekon.np.gov.ua