A
A
A

Нацполіція посилить співпрацю з делегацією Міжнародного Комітету Червоного Хреста на Сході держави

Сьогодні, 28 листопада,  Голова Національної поліції України Сергій Князєв  зустрівся з представниками делегації Міжнародного Комітету  Червоного Хреста в  Україні. Під час зустрічі сторони обговорили подальшу співпрацю, зокрема, йшлося про взаємодію в питаннях встановлення місця знаходження  безвісти зниклих осіб та ідентифікації  загиблих внаслідок конфлікту на Донбасі.

У заході взяли участь глава делегації Міжнародного Комітету Червоного Хреста в Україні Алан Ешліман, координатор по роботі з поліцією МКЧХ в Україні Халіт Буланіклі та координатор у сфері судово-медичної експертизи  МКЧХ в Україні Марія Долорес Морсільйо Мендез.

Сергій Князєв подякував делегації МКЧХ за підтримку  і практичну допомогу, а також запевнив, що Нацполіція готова надавати всебічну підтримку в роботі делегації.

«Я вдячний Вам за активну допомогу, яку надають представники вашої організації  в умовах бойових дій на Сході нашої держави. Поліція повністю відкрита до співпраці», – зазначив очільник Нацполіції.

Глава делегації Міжнародного Комітету Червоного Хреста в Україні Алан Ешліман відзначив, що співпраця з Національною поліцією є плідною та ефективною.

«Ми найбільше цінуємо відкритість, довіру та пряму комунікацію, яка склалася у нашій взаємодії», – сказав Алан Ешліман. 

В ході зустрічі сторони обговорили спільні заходи Нацполіції та  представників МКЧХ зі встановлення місцезнаходження безвісти зниклих осіб на лінії зіткнення. Крім того, йшлося про допомогу делегації Міжнародного Комітету  Червоного Хреста в ідентифікації загиблих, рідні яких перебувають на тимчасово окупованій території України.

Керівництво Нацполіції також наголосило на важливості розробки та напрацюваннях нормативно-правових актів, що стосуються ідентифікації тіл загиблих українців шляхом ДНК-аналізу. У відповідь представники МКЧХ висловили готовність розглянути підтримку цих ініціатив під час їх ухвалення на законодавчому рівні.

Департамент комунікації Національної поліції