A
A
A

Арсен Аваков обговорив з віце-президентом Інституту миру США план МВС по деокупації Донбасу

Міністр внутрішніх справ Арсен Аваков та виконавчий віце-президент Інституту миру Сполучених Штатів Америки Вільям Тейлор сьогодні, 15 листопада, обговорили  окремі аспекти деокупації та реінтеграції Донбасу.

Під час зустрічі, сторони наголосили на тому, що поява псевдо-сепаратистських рухів та мілітарних угруповань у східному регіоні України, як і сам збройний конфлікт є результатом цілеспрямованих зусиль російських спецслужб за підтримки російської влади.

«Останні чотири роки цивілізована міжнародна спільнота допомагає нам у цій боротьбі, намагаючись віднайти оптимальні шляхи відновлення територіальної цілісності та суверенітету держави, припинення конфлікту, який вже забрав сотні життів та змусив понад півтора мільйони людей покинути свої домівки», - зазначив Арсен Аваков.

За словами Арсена Авакова «Мінські домовленості», які залишаються єдиним інституційним планом щодо припинення бойових дій, по суті, ведуть до заморожування, а не вирішення збройного конфлікту на Донбасі.

Очільник МВС подякував Вільяму Тейлору за інтерес з боку Інститут миру США до запропонованої на його розгляд Стратегії відновлення цілісності України і деокупації Донбасу - «Механізм малих кроків», окремо відзначивши особистий вагомий дипломатичний досвід і знання України самим Вільямом Тейлором, який в період з 2006 по 2009 був послом Сполучених Штатів у нашій державі.

«Авторитет і досвід Інститут миру США став би нам у пригоді і на подальшому етапі відновлення звільнених територій, включаючи соціально-економічну та гуманітарну складову», - підкреслив Арсен Аваков.

«Стратегія деокупації Донбасу «Механізм малих кроків» -  це інструмент взаємодії всіх служб - Держприкордонслужби, ДСНС, Нацгвардії та Нацполіції. План передбачає залучення лише двох тисячі миротворців, які будуть моніторити кордон та брати участь в окремих поліцейських місіях по поступовому звільненню окремих невеликих територій. Також вона передбачає механізм контрпропаганди.

Інститут миру США (United States Institute of Peace) є незалежною державною інституцією, яка здійснює діяльність, спрямовану на запобігання і врегулювання конфліктів, підтримання миру і стабільності у світі.

Департамент комунікації МВС України