A
A
A

Костянтин Бушуєв презентував на міжнародній конференції в Грузії систему «Custody Records» (ФОТО)

Це перший пілотний проект в Європі, який вже функціонує в підрозділах поліції України. Відтак вчора, 14 листопада, заступник глави Нацполіції Костянтин Бушуєв презентував на міжнародній конференції сучасну систему забезпечення прав людини. У заході беруть участь представники понад 60 країн світу. 

За словами заступника голови Нацполіції Костянтина Бушуєва, одним із пріоритетних завдань Національної поліції України є забезпечення прав затриманих в спеціальних установах. Відтак в роботі відомства запроваджено  функціонування системи «Custody Records».

«Система працює за новітніми стандартами та передбачатиме оформлення електронного протоколу. Затримання оформляється електронним протоколом, відмітка про затримання вноситься в базу даних та передається до системи безоплатної правової допомоги. Також в ізоляторі тимчасового тримання відбувається інтерв’ю інспектора із затриманим. Вся інформація вноситься до електронної бази даних», – зазначив заступник голови Нацполіції.

Він додав, що наразі впроваджено нові центри тимчасового затримання, обладнаних системами відео- та аудіоспостереження. Також одним із важливих елементів у роботі системи є дистанційний моніторинг дотримання прав затриманих осіб. Його здійснюють працівники Управління захисту прав людини Нацполіції України. Зокрема, працівник цього підрозділу, перебуваючи у власному кабінеті, може переглянути всі дії, які проводяться із затриманим. Крім того, між поліцією і правозахисниками налагоджено тісну співпрацю у сфері забезпечення прав людини.

Заступник глави Нацполіції наголосив, що новітня система захищає права всіх учасників процесу.

«Саме запровадження цієї системи – це не лише підвищення рівня захисту прав затриманих, а й убезпечення поліцейських від безпідставних обвинувачень»,- наголосив Костянтин Бушуєв.

Департамент комунікації

Національної поліції України