A
A
A

Арсен Аваков: У боротьбі з корупцією наша філософія – баланс між дерегуляцією та публічним покаранням (ФОТО)

Про це сьогодні, 12 вересня, повідомив міністр внутрішніх справ Арсен Аваков під час зустрічі зі спеціальним представником діючого Голови ОБСЄ з питань боротьби з корупцією Паолою Северіно.

«Я виділяю два основні напрямки антикорупційної діяльності. По-перше, це дерегуляція та створення середовища, в якому корупція буде неможлива. Так, наприклад, раніше в Україні існувала система МРЕВ - це підрозділи міліції, які реєстрували автомобілі та видавали водійські посвідчення. Ми повністю змінили цю систему. По всій країні закриті старі МРЕВ та вже відкрито 75 нових сервісних центрів МВС, де всі дії автоматизовані. На рівні реєстрації автомобілів корупція фактично зникла. Ми також автоматизували процеси отримання різних довідок, зокрема, про несудимість. Зараз ми реформуємо систему міграційної служби», – зазначив міністр внутрішніх справ.

За його словами, повна трансформація системи сприяла збільшенню прозорості надання послуг. Іншим важливим напрямком боротьби з корупцією, на думку міністра, є публічне покарання порушників.

Заступник голови Національної поліції – начальник Департаменту захисту економіки Ігор Купранець повідомив про результати роботи підрозділу з початку 2018 року.

«Для нас на першому місці превентивні заходи. У автоматичному режимі ми проводимо моніторинг державних закупівель та вказуємо керівникам підприємств на корупційні ризики щодо можливого розкрадання бюджету. Лише за цей рік ми зупинили незаконних торгів на суму понад 22 мільярди гривень. У 2018 році ми розпочали понад 1700 кримінальних проваджень та виявили більше 510 хабарників, яким вже оголошено про підозру. Це і поліцейські, і прокурори, судді, чиновники міських та обласних рад. Ми склали понад 6500  адміністративних протоколів про корупцію», – зазначив Ігор Купранець.

Спеціальний представник діючого голови ОБСЄ з питань боротьби з корупцією Паола Северіно відзначила досягнення МВС у боротьбі з корупційними проявами.

«Ми маємо різні витоки та причини цього явища, проте бажання перемогти його у нас однакове. Тут важливо задіяти всі компоненти: громадянське суспільство, політиків, правоохоронців. Розвиток суспільства можливий лише за умови взаємодії всіх цих елементів», – додала вона.

 

 

Департамент комунікації МВС України