A
A
A

Група цивільних осіб намагалась блокувати роботу прикордонників в пункті пропуску «Гоптівка»

Сьогодні вночі група цивільних осіб в пункті пропуску «Гоптівка», що на Харківщині спробувала потрапити до службового приміщення Держприкордонслужби та блокувати роботу прикордонників.

За декілька годин до цього в пункт пропуску на виїзд з України прибули два автомобілі «Фольксваген» польської реєстрації під керуванням громадян України. Пройшовши всі види контролю, вже на виїзді з пункту пропуску, водії автівок вирішили самостійно змінити смугу руху та прослідувати в зворотному напрямку, чим порушили режим в пункті пропуску. Громадянам роз’яснили порядок перетину державного кордону, а у разі зворотного руху скасування інформації про перетин кордону. В свою чергу чоловіки почали поводити себе агресивно та не виконували законні вимоги прикордонників. Через це їх затримали в адміністративному порядку для складання процесуальних документів за ст.ст. 202 та 185-10 КУпАП.

Після цього в пункт пропуску прибули декілька десятків цивільних осіб, які вимагали, щоб їм надали можливість зустрітися із затриманими, спробували потрапити в службові приміщення та блокувати роботу прикордонників. При цьому під час такої провокаційної акції здійснювалась несанкціонована відеозйомка з метою дискредитації прикордонників і, як попередньо встановлено, вона планувалась з залученням колишніх співробітників прикордонного загону.

По даному факту повідомлено представників поліції. Після проведення бесіди та роз’яснення ситуації, частина громадян залишила пункт пропуску, інших передано представникам Національної поліції.

Також, за даним фактом до правоохоронних органів направлено повідомлення про вчинення правопорушення за ст. 342 ККУ за опір представнику правоохоронного органу.

Прес-служба ДПСУ