A
A
A

У 2019 році поліція плануватиме свою роботу, виходячи із результатів соціологічних досліджень – глава Нацполіції (ФОТО)

Вже зараз розроблено процедуру оцінки рівня довіри громадян до роботи правоохоронців. Основними індикаторами оцінки цієї роботи є ставлення громадян до діяльності поліцейських, а також відчуття безпеки на території, де вони проживають. Про це йшлося на розширеній нараді керівництва Національної поліції сьогодні, 7 вересня.

У рамках наради керівники обласних підрозділів поліції ознайомилися з напрацюваннями щодо проведення найближчим часом оцінки рівня довіри громадян до роботи поліцейських.

Зокрема, у відомстві розроблено проект наказу, що передбачає процедуру оцінки роботи поліції. Крім того, цим наказом визначено індикатори, за якими незалежна соціологічна служба здійснюватиме дослідження.

Анкета розроблялася на основі досвіду польських колег у взаємодії з вищими навчальними закладами системи МВС, Інститутом соціології Національної академії наук, Державним науково-дослідним інститутом МВС, Громадською радою при МВС. Крім того, до процесу долучилися посольства Польщі та Канади в Україні, а також фахівці Консультативної місії Європейського Союзу.

Анкета містить 33 питання, що дозволяють визначити думку та ставлення громадян як до роботи органів та підрозділів поліції, так і щодо відчуття безпеки на території, де проживають респонденти. Крім того, соціологічне дослідження має на меті визначити рівень латентної злочинності, готовність громадян повідомляти про випадки, з якими вони раніше не зверталися до поліції, а також виміряти ефективність роботи місцевого відділу поліції.

На даний час всі підготовчі завдання виконані. Проект наказу про визначення індикаторів завізовано у всіх керівників МВС і буде подано на підпис міністрові внутрішніх справ.

Голова Національної поліції України Сергій Князєв наголосив, що планування роботи відомства у наступному році ґрунтуватиметься на основі аналізу довіри населення того чи іншого регіону.

«Плани роботи на 2019-й рік ми будемо складати з розрахунку аналізу довіри населення у вашому районі. Це – один із основних індикаторів. Цікавить рівень довіри і усунення тих причин, які виявить соціологічне дослідження. Це основна теза, яку заявив міністр внутрішніх справ України Арсен Аваков», – підкреслив глава Нацполіції.

Департамент комунікації Національної поліції України