A
A
A

Арсен Аваков обговорив з турецькою стороною формат роботи безпекових поліцейських центрів (ФОТО)

Міністр внутрішніх справ відвідав поліцейський безпековий центр міста Стамбул.

«Із губернатором Стамбула Васіпом Шахіном подивилися роботу системи управління безпекою міста ‑ два окремі центри ‑ громадська безпека та безпека на дорогах. Потенціал центру ‑ реагування на будь-яку ситуацію. Це стандарт, який ми впроваджуємо», ‑ сказав Арсен Аваков.

Варто зазначити, що в Стамбулі працює два окремих центри, один  контролює порушення правил дорожнього руху, інший займається громадською безпекою.

Окрім того, на 3100 машинах встановлені радари та камери. Є спеціальна система навігації, завдяки якій правоохоронці бачать, де знаходяться  машини, на які встановлені радари, і можуть направляти найближчу до місця подій машину для оперативного реагування.

1705 камер відеоспостереження покривать основні вулиці та площі міста, а також 6500 камер з роздільною здатністю слідкують за безпекою на дорогах.

Приблизна вартість проекту становить 44 мільйони долларів.

Арсен Аваков поділився з турецькими колегами досвідом українських систем безпеки.

«Основа діяльності центру ‑ застосування сучасної інформаційно-комп’ютерної системи, яка надає можливість цілодобового моніторингу оперативної обстановки. Це підвищує ефективність роботи патрульних та слідчо-оперативних груп. Сучасні ситуаційні центри вже працюють п'яти містах України», ‑ розповів Арсен Аваков.

Перший заступник голови Національної поліції В'ячеслав Аброськін розповів про систему «Безпечне місто», яка запрацювала у Маріуполі, Києві та Дніпрі.

«Наша система «Безпечне місто», яка працює у Маріуполі, Києві та Дніпрі, розроблялася відповідно до вимог війни. Наші камери можуть тривалий час працювати без електрики, у нічний час та будь-які погодні умови. Система реагує на підвищення звукових частот і одразу виводить цей район на центр управління. Я запрошую турецьких колег до України, аби обмінятися досвідом та технічними особливостями наших систем», ‑ наголосив В'ячеслав Аброськін.

Департамент комунікацї МВС України