A
A
A

Арсен Аваков та Мустафа Джемілєв зустрілися з кримськотатарською громадою Туреччини (ФОТО)

Сьогодні, 4 вересня, у рамках робочого візиту до Турецької Республіки, міністр внутрішніх справ Арсен Аваков зустрівся з представниками української та кримськотатарської громад.

«Туреччина – надійший партнер України. Сьогодні ми з міністром внутрішніх справ Республіки Туреччина підписали декларацію про співпрацю. Один з її факторів – організована злочинність, частина лідерів якої мешкають в Україні, а інша частина – у Туреччині. Ми створюємо єдину систему нетерпимості, коли турецька та українська влада об’єднуються задля впливу на них», - сказав Арсен Аваков.

За його словами, інший аспект декларації - співпраця українських прикордонників з береговою охороною Туреччини. 

«Ми також хочемо створити єдину систему Держслужб з надзвичайних сиутацій України та Туреччини для того, щоб у випадку стихійних лих в зоні Чорного моря ми могли діяти разом», - додав Арсен Аваков.

Він також повідомив, що наразі сторони працюють над лібералізацією процедури отримання дозволу на в’їзд до Криму для кримських татар з Туреччини.

«Я сподіваюся, що найближчим часом ми вирішемо цю проблему так, щоб всі необхідні документи ви отримували у посольстві України в Анкарі. І не треба через Москву, я вас прошу», - додав міністр внутрішніх справ.

Уповноважений Президента України у справах кримськотатарського народу Мустафа Джемілєв сказав, що близько п’яти мільйонів кримських татар проживають у  Республіці Туреччина.

«Після початку окупації Криму турецькая діаспора активно нас підтримує. Ми сподіваємося, що найближчим часом ситуація нормалізується», - додав він.

Нагадаємо, міністр внутрішніх справ Арсен Аваков перебуває із офіційним візитом у Турецькій Республіці. Заплановані зустрічі із керівниками правоохоронних відомств, ознайомлення з роботою вертолітних підрозділів турецької жандармерії та системою берегової охорони.

Департамент комунікації МВС України